Виставки


Відкриття виставки «Образ життя» О.Ковальчука. Квітень 2007 р.
Відкриття виставки «Образ життя» О.Ковальчука. Квітень 2007 р.

Виставкова діяльність нашого музею — це цілий спектр різноманітних тематичних та художніх виставок. Впродовж 5 років їх було відкрито понад 20. Мистецькі виставкові проекти на Паньківській, 9 підпорядковані головній ідеї: відродити в новому форматі втрачену збірку українських старожитностей Михайла Грушевського. Саме тому на всіх традиційних “Вернісажах у Грушевських” презентуються мистецькі твори “в смаках” видатного дослідника, збирача і шанувальника української культури.

Виставки цього року

Виставка “У «БУДЯКАХ», «РЕП’ЯХАХ», «ҐЕДЗЯХ»…” (шаржі та карикатури на Михайла Грушевського)

802-Afisha карик-на-сайт.jpg

Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

Виставка декоративних розписів та акварелей Любові Панченко «Світе мій!»

802-Панченко.jpg

Традиційні «Вернісажі у Грушевських» не вперше презентують спільні проекти з Музеєм шістдесятництва. Цього разу представляємо виставку робіт знаної художниці Любові Панченко.

Читати далі

Виставка «Нев’янучий сад (Вишивані рушники Світлани та Галини Махонюк)»

802-Махонюк-афіша.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «Нев’янучий сад (Вишивані рушники Світлани та Галини Махонюк)»

Читати далі

Виставка «Не тут і не в сі часи» ( до 75-ліття мученицької смерті етнографа, краєзнавця, священика, єпископа УАПЦ Марка Грушевського)

Марко.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «Не тут і не в сі часи» ( до 75-ліття мученицької смерті етнографа, краєзнавця, священика, єпископа УАПЦ Марка Грушевського)

Читати далі

Виставка «Ukraina fara da se» («Україна своє осягне»)

802-Ukraina-fara-da-se1.jpg

До річниці незалежності України запрошуємо відвідати черговий "Вернісаж у Грушевських". На виставці «Ukraina fara da se» («Україна своє осягне») презентовані графічні та живописні роботи відомої київської художниці Наталі Синишин. Родзинкою заходу стане чергове повернення Михайла Грушевського до родинної оселі на Паньківській, 9 у новому живописному образі.

Читати далі

Виставка «Жива галерея в музеї Грушевського» (вишивки в стилі «ґлоу-арт» Тетяни Протчевої)

802-Афіша-для-друку.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «Жива галерея в музеї Грушевського» (вишивки в стилі «ґлоу-арт» Тетяни Протчевої)

Читати далі

Виставка «З Шевченком у серці...» (традиції вшанування Великого Кобзаря впродовж трьох століть)

802-Проект-афіши-шевченка-друк.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «З Шевченком у серці...» (традиції вшанування Великого Кобзаря впродовж трьох століть)

Читати далі

Хронологія виставок

2013 рік

  • «Грані таланту та трагізм долі» (До 120-ї річниці від дня народження історика, краєзнавця, києвознавця, музеолога, архівіста, бібліофіла, члена Комісії Старого Києва Історичної секції ВУАН під головуванням М.Грушевського В.Базилевича). З колекції Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та приватної збірки С.І.Білоконя. 15 –31 січня 2013 року.
  • «З Шевченком у серці» (за рік до 200-річчя національного генія України), на якій презентовано традиції вшанування Великого Кобзаря впродовж трьох століть: Шевченкознавчі студії Михайла Грушевського кінця ХІХ– початку ХХ ст.; відзначення «Шевченківських днів» українськими емігрантами (фотодокументальні матеріали 1914–1943 рр.); мистецький доробок народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2013 року Петра Печорного (серія декоративних тарелів за мотивами творів Т.Шевченка). Виставку відкрито до Шевченківських днів спільно з Міжнародною громадською організацією «Ми Українці» та Київським відділенням Українського Фонду культури. 12 березня– 20 квітня 2013 р.
  • «Жива галерея в музеї Грушевського» (вишивки в стилі “ґлоу-арт» Тетяни Протчевої). 25 травня – 25 липня 2013 р.
  • «Ukraine fara dа se» (Україна своє осягне) (графіка та живопис художниці Наталії Синишин). До Дня Незалежності України. 22 серпня — 22 вересня 2013 р. «Не тут, і не в сі часи» (до 75-ліття мученицької смерті етнографа, краєзнавця, священика, єпископа УАПЦ Марка Грушевського). З колекції Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та приватної збірки С.І.Білоконя. 3 жовтня до 3 листопада 2013 р.
  • «Нев’янучий сад» (Вишивані рушники Світлани та Галини Махонюк). Спільний проект з Міжнародним громадським об’єднанням «Волинське братство»). 12 листопада до 29 грудня 2013 р.

2011 рік

  • «„Чесний з собою“: Малярська спадщина Володимира Винниченка (до 60-х роковин смерті видатного українського майстра слова і пензля та державного мужа)». Березень—Травень 2011 р. Див. публікацію
  • «Боже Великий, єдиний, Русь-Україну храни!» (до 175-річчя від дня народження українського громадського діяча і письменника Олександра Кониського) в рамках відзначення 20-річчя Незалежності України. Серпень—Жовтень 2011 р.
  • «Дім Грушевських на порозі ХХІ століття» (До 5-ої річниці відкриття експозиції Історико-меморіального музею Михайла Грушевського). Листопад—Грудень 2011 р.
  • «Лиш згорсточок старого полотна» (Рушники, кераміка, різьблення, живопис з приватної збірки родини Миколи Плахотнюка та Валентини Чорновіл). До дня народження В’ячеслава Чорновола. Грудень 2011 р.—Лютий 2012 р.

2010 рік

  • Волковинська Зінаїда Володимирівна. Живопис. Графіка. Книга» (До 95-річчя від дня народження). Лютий—Квітень 2010 р.
  • «Любов Міненко. Живопис. Акварель. Аплікація» Ювілейна виставка (до 60-річчя члена Спілки художників України Любові Міненко). Квітень —Травень 2010 р.
  • «Видатні діячі України» (Мозаїка Леоніда Тоцького). Червень— Серпень 2010 р.
  • «Життєпис Катерини Грушевської у світлинах».
    • Виставка експонувалася 22 червня 2010 р. в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові під час круглого столу, організованого до 110-ї річниці Катерини Грушевської Державним меморіальним музеєм Михайла Грушевського у Львові за участі Історико-меморіального музею Михайла Грушевського.
  • «Моя Вкраїно, ти мій раю» (до 75-ліття художника, шістдесятника Ігоря Голобуцького). Вересень 2010 р.
  • «Старий Київ» (до 120-ї річниці від дня народження художника Федора Коновалюка та 110-ї річниці від дня народження історика, секретаря Комісії «Старий Київ» Історичної секції Всеукраїнської академії наук Сергія Шамрая). Вересень—Листопад 2010 р.
  • «Український всесвіт родини Цимбалів» (народні учителі Іван та Лідія, художники Віктор та Олександр, актриса Тетяна). Грудень 2010 р.—Лютий 2011 р.

2009 рік

  • «Від Томаківської Січі до Київських святинь». Виставки художніх творів Ю. Качкіна. Лютий—Березень 2009 р.
  • «Варто мислити...» ( Творча спадщина самобутньої гуцульської письменниці, мисткині, філософа Параски Плитки-Горицвіт) (народної майстрині та письменниці з с. Криворівні, де свого часу проводив літні вакації М. Грушевський та видатні діячі українського руху (І.Франко, М. Коцюбинський, В. Гнатюк, Г. Хоткевич та ін). Березень —Травень 2009 р. Див. публікацію
  • «По цей і по той бік ґрат» (спільний проект Музею шістдесятництва, громадської організації «Музей шістдесятництва» та Історико-меморіального музею Михайла Грушевського). Травень — Листопад 2009 р. Див. публікацію
  • «Мистецький світ Любові Панченко» (з колекції Музею шістдесятництва та приватної збірки автора). Спільний проект Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та Музею шістдесятництва. Грудень 2009 р.—Січень 2010 р.

2008 рік

  • «...однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною...» (до 90-річчя проголошення ІV Універсалу Української Центральної Ради). Січень—Лютий 2008 р.
  • «Подих весни» (акварель В. К. Михайличенка). Березень—Квітень 2008 р.
  • «З бабусиної скрині» (чотири покоління майстринь Грушевських). Квітень—Травень 2008 р.Див. публікацію
  • «Грушевськіяна у збірці Сергія Білоконя» (до 60-ліття від дня народження доктора історичних наук, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка С.І.Білоконя). Липень 2008 р.— Лютий 2009 р. Див. публікацію

2007 рік

  • «Як ми були ще козаками...». Твори сучасних майстрів Олеся Доріченка (живопис) та Степана Ганжі (килимарство). Березень 2007 р. Див. публікацію
  • «Образ життя». Олександр Ковальчук (гобелен, образ на склі). Квітень 2007 р.
  • «Роман Шухевич. До 100-річчя від дня народження» (твори художника В. Василенка, фотографії командувача УПА з колекції В. Василенка). Липень 2007 р.
  • «Скарби з полиці» (живопис, графіка художника Георгія Сергєєва). Жовтень 2007 р.
  • «Різдвяна казка» (живопис, ікона, листівка, побутові предмети). Грудень 2007 р.— Січень 2008 р.

* * *

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація