Традиційні «Вернісажі у Грушевських» не вперше презентують спільні проекти з Музеєм шістдесятництва. Цього разу представляємо виставку робіт знаної художниці Любові Панченко.
Пані Люба професійна художниця. Закінчила Київське училище прикладного мистецтва (кінець 1950-х) та заочно факультет графіки Поліграфічного інституту ім. Федорова (1968 р.). Працювала в проектно-конструкторському відділі технологічного інституту та в Республіканському будинку моделей. Мисткиня завжди вирізнялася багатогранністю художніх уподобань – це лінорит, акварелі і живопис, графічні заставки для книжок та моделювання одягу, вишивка, а ще дивовижні аплікації з пальтової тканини. Широке коло технік та стилів об’єднує одна і мабуть найголовніша риса творчості художниці – українські мотиви, український стиль, яким сповнені усі твори, незважаючи на техніку їх виконання.
Народні мотиви й справді постають перед нами чи не на кожній роботі майстрині. Дивовижні квіти, грайливі півники та загадкові орнаменти витворюють справді поетичні образи, адже недарма пані Любу називали «поетесою пензля».
Надихали художницю на творчість і магічні українські Карпати. Подорожуючи краєм, художниця не лише ближче знайомиться з життям гуцулів, а й створює серію карпатських етюдів, виконаних аквареллю та гуашшю у традиційній та розмитій техніці. Карпатські пейзажі, химерні дерева, бурхливі водоспади створюють якусь особливу ауру, та мимоволі змушують полинути думками та серцем у цей загадковий та чарівний край. Милуючись творами художниці, якось підсвідомо потрапляєш у інший світ, світ у якому існують саме ці мальовані пейзажі, несподівані загадкові орнаменти.
Недарма відомий правозахисник та письменник Євген Сверстюк зазначав що: "Ці роботи явно несуть печать геніальності. Вона (художниця) живе в своєму світі, вона відкриває нам цей світ". Тож запрошуємо поринути у захоплюючий світ Любові Панченко.
Виставка експонується за адресою:
Київ, вул. Паньківська, 9;
Проїзд: станції метро «Університет», «Льва Толстого»;
Телефони для довідок: 288-28-82; 288-28-07
»
Бажаєте познайомитись з незвичним образом Михайла Грушевського у дружніх шаржах і карикатурах, над яким сміялися читачі сатиричних журналів 1907-1924 років - прямуйте на виставку " У «Будяках», «Реп’яхах», «Ґедзях»..." на Паньківській, 9!!!
Читати далі
4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.
Читати далі
Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.
Читати далі
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація