З листа Михайла Павлика до родини Драгоманових
Сердечним другом для пана професора стала молода вчителька Першої міської жіночої виділової школи ім. королеви Ядвіги у Львові. Дівчина походила із духовної родини, тож була глибоко віруючою людиною, а також завжди прагнула до знань і мала гарну освіту.
У Львові молода вчителька стала однією з ініціаторок жіночого руху серед львівських педагогів. Від природи ініціативна та енергійна, вона активно працювала у різних львівських громадських комітетах, а у вільний час займалася перекладами з французької, англійської, німецької, норвезької мов.
Цікаво, що Марія Вояківська долучилася до діяльності, а також очолювала певний час товариство «Українська охоронка». «Охоронки» - дошкільні дитячі заклади – з’явилися в Галичині у 1840-х роках, та мали на меті запобігти ополяченню українських дітей, адже забезпечували національне виховання малечі. Перші «охоронки» існували за рахунок благодійних внесків, графік роботи був з 9.00 до 15.00, а відвідували їх діти 3-5 років. З дітьми проводили бесіди, бавилися, навчали лічбі та вивчали вірші, співали, влаштовували разом з ними концерти.
«Шукаю товариша щирого, розумного і доброго, співробітника в праці громадській, аби жити з ним душею в душу, а хто шукатиме в мені того ж, сподіваюся, що не помилиться» - так освідчувався Михайло Грушевський. Не помилилися обоє. Вінцем сімейного порозуміння стала присвята у першому томі всього життя історика «Історії України-Руси» - «Моїй Дружині».
Що ж, такі видання слід усіляко вітати: і якість паперу, і друк, і художнє та технічне оформлення, і в цілому дизайн (друк книги здійснено у Видавничому Домі «УКРПОЛ», м. Львів) виконано на належному рівні. А от щодо змісту книжки, окремих статей і матеріалів виникають питання.
Читати далі
Розпочну з маленької передмови. Нещодавно я захотіла дізнатись щось нове про історію рідного міста, тож я вирішила відвідати Музеї історії Києва. Перш за все я вивчила сайт музею (http://kyivhistorymuseum.org). Там я без проблем знайшла інформацію про години роботи музею, афішу подій, розташування, вартість вхідних квитків, контакти музею та посилання на Facebook.
Читати далі
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація