Статті

Передача святинь викличе міжконфесійні війни

Чутки навколо можливої передачі Софії Київської одній із конфесій в Україні поки що не справдились, але занепокоєння в суспільстві навколо того, що загальнонаціональна святиня може перейти до рук Московського патріархату набирає обертів. Чи має український народ право на свої святині? Чому різним конфесіям сьогодні передаються приміщення церков, звідти викидаються музеї просто в небуття? Куди подінуться сім музеїв, які сьогодні мають залишити територію Києво-Печерської лаври? Чи не закінчиться процес передачі «Богові Божого» тим, що українці будуть позбавлені своєї історичної спадщини?
Читати далі

Відселення музеїв

Голова Всеукраїнської асоціації музеїв, колишній генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець відповів на запитання УНІАН
Читати далі

Спільний звіт ЮНЕСКО/ІКОМОС про стан збереження Софійського собору та Києво-Печерської лаври

На початку березня 2009 року Київ відвідала Місія ЮНЕСКО/ІКОМОС з метою проведення оцінки стану збереження Софійського собору та ансамблю Києво-Печерської лаври, що занесено до Списку об’єктів Світової культурної спадщини. Пропонуємо неофіційний переклад звіту про роботу цієї місії. Звіт подається поки що без додатків.
Читати далі

Загублену європейську культуру відкриваємо заново

Статті-Загублена культура-Мислитель.jpg

Ще задовго до розквіту Греції та Риму, навіть раніше, ніж з’явилися міста Месопотамії чи храми вздовж берегів Нилу, в низов’ї долини Дунаю та на схилах Балканських гір жили люди, що значно випередили свій час у розвитку мистецтва, технологій та торгівлі з віддаленими регіонами.

Читати далі

«Модернізація» Києво-Печерської лаври триває

Lavra 050508-755.jpg

Одну з найбільших святинь православного світу — Києво-Печерську лавру — останнім часом не впізнати — на її території з’явилося чимало об’єктів торгівлі, постійно щось будується, а в печери чимало людей ходять «просто подивитися». Такою ситуацією не на жарт стурбований генеральний директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець, який відповів на запитання журналіста «Дня».

Читати далі

Музейна тріщина

Михайло Врубель, «Голова демона»
Михайло Врубель, «Голова демона»

У Київському музеї російського мистецтва, що на вулиці Терещенківській, проходить виставка, присвячена 150-річчю від дня народження Михайла Врубеля, яка викликає жвавий інтерес у киян. Про особливості проведення унікальної виставки Врубеля, а також про поточні музейні справи та проблеми в інтерв’ю «ДТ» розповів директор Музею російського мистецтва Юрій Вакуленко.

Читати далі

Хранителі

Dzerkalo Lavra.jpg

29 вересня виповнилося 80 років від дня виходу Декрету уряду «Про визнання Києво-Печерської лаври історико-культурним заповідником і перетворення її у Всеукраїнське музейне містечко». Напередодні цієї дати, 28 вересня 2006 року, Київська міськрада «привітала» громадськість Києва черговою передачею трьох корпусів заповідника, у яких працюють 164 штатні працівники — науковці, реставратори, інженерний персонал тощо — Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, без надання якихось площ натомість.

Читати далі

Музейний менеджмент: прагнення руху

Протягом кількох днів  нещодавно мені довелося побувати в Голландії на запрошення Голландської музейної асоціації за гостьовою програмою Культурного фонду Нідерландів. Програма візиту передбачала ознайомлення з музейним менеджментом, організацією роботи музеїв та схемами фінансувань музейної діяльності і проектів.
Читати далі

Статті ВУАМ

Степан Рудницький «Початкова ґеоґрафія для народніх шкіл»

704-Статті. Рудницький.jpg

Редакція часопису «Вир» прагне задовольнити інтереси своїх читачів, співзвучні їхнім національним почуттям. Починаючи з першого номеру цьогорічних видань ідеться про джерела, що живлять народний характер. Адже попри т. зв. комплекс меншовартості, «душа нашого народу завжди була життєтворчою, одвічно тягнулася до краси, добра, святості, правди». Для того, щоб збагнути в український феномен, редакція закликає перечитати ще раз фольклор, класичні твори письменників і філософів, також «проштудіювати сторінки праць фундаторів української науки». Серед інших названий Степан Рудницький.

Читати далі

Пам’яті Великого Хорса

704-Виставки.Симиренко1.jpg

Книжково-ілюстративна виставка під такою назвою відкрилася 4 березня в Музеї книги і друкарства України до 175-річчя з дня народження Василя Федоровича Симиренка – видатного вченого, інженера-конструктора та технолога в галузі цукроваріння, щедрого мецената української культури, відомого серед українського громадянства як «Великий Хорс» (Хорс – давньоязичницький бог Сонця).

Читати далі

Колекція Коляди Григорія Івановича

704-Наукові дослідження.1..JPG

Найбільш повною і цінною колекцією, яка належить Державному музеєві книги і друкарства України, є збірка, подарована музею у 1976 році визначним книгознавцем, доктором філологічних наук, професором Григорієм Івановичем Колядою (1896-1977). Загалом вона становить понад 600 одиниць збереження.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Vivat,Опішне!»

704-Виставка.Опішне2.JPG

Виставка переможців Міжнародного конкурсу Гончарства.

Читати далі

Виставка «Пленери на київських кручах»

704-Виставка.Пленер2.JPG

В рамках проекту «Київ живописний»

Читати далі

Виставка «Тіні забутих предків»

704-Виставки.Ксікевич1.JPG

Персональна виставка Ірини Ксікевич

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація