Наукова частина

Це найбільший структурний підрозділ Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Підрозділом керує заступник генерального директора з наукової роботи.

Про високий науковий потенціал співробітників музею свідчить велика кількість наукових видань Заповідника та публікацій у різних наукових та науково-популярних журналах. Більшість публікацій є унікальними науковими розробками в галузі історії та мистецтвознавства.

В Києво-Печерському заповіднику з 1999 р. започатковано видання збірника наукових праць «Лаврський альманах», внесеного постановою президії ВАК України до переліку фахових видань з історичних наук. Це єдине подібне видання серед музейних закладів України.

На вшанування пам’яті визначного політичного та культурного діяча України святителя Петра Могили Києво-Печерський заповідник з 1996 р. проводить щорічні міжнародні наукові конференції «Могилянські читання». З 2003 р. проходять засідання Несторівських студій, започатковані Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією. З 2005 р. разом з Київським Національним університетом імені Тараса Шевченка Заповідник проводить Всеукраїнську наукову конференцію «Православ’я — наука — суспільство: питання взаємодії».

З 1995 р. існує web-сторінка Заповідника в мережі Інтернет. 27 листопада 2000 року за адресою http://www.kplavra.kiev.ua зареєстровано офіційний сайт Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. 2006 року сайт було повністю оновлено. Основною метою створення цього проекту є висвітлення історії Києво-Печерської лаври протягом 9 століть та життя Києво-Печерського заповідника сьогодні. Це інтерактивний гід-тур по історичним і архітектурним памяткам Лаври.

З 1998 р. працює лекторій «Києво-Печерська лавра, спадщина і сучасність». За 37 темами ведеться освітня та популяризаторська робота.

Для залучення відвідувачів до Заповідника та інформування широкої громадськості про його діяльність, ведеться велика робота із засобами масової інформації. Широко, зокрема, висвітлюється виставкова робота музею, проведення наукових конференцій та інших заходів, робота із школярами. Протягом останніх років було проведено десятки таких акцій, за матеріалами яких вийшли сотні публікацій в пресі, інформації на радіо та телебаченні.

Структура підрозділу

Виставки закладу

Виставка «Православна ікона Росії, України та Білорусі»

25.jpg

Стародавні ікони з трьох слов’янських держав — Білорусі, Росії та України — були представлені на спеціальній виставці, яка вібулася по черзі у столицях цих країн з травня по листопад 2008 року.

Читати далі

Виставка голограм «Духовні скарби України»

Духовні скарби України.jpg

Представлені об’ємні оптичні зображення високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України. Копії виконані у вигляді голографічних скляних дисплеїв із внутрішнім шаром спеціальної фотоемульсії.

Читати далі

Виставка «Лаврська скарбниця»

Дарохранильниця 18.jpg

Пам’ятники сакрального мистецтва ХVІІ-ХХ століть з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Представлено понад 150 експонатів з дорогоцінних металів і дорогоцінних тканин.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація