Відкритий лист Президентові України Порошенку П.О.

Відкритий лист
Президентові України
Порошенку П.О.

Шановний Петре Олексійовичу!

Повторно звертається до Вас ініціативна група працівників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з приводу порушень законодавства України при створенні та введенні в дію нової структури та штатного розкладу нашого закладу, яка призведе до повного знищення екскурсійної частини та занепаду заповідника як наукової музейної установи.

16 червня нами були надіслані листи з цього приводу на адресу Президента України, Віце-прем`єр-міністра України - Міністра культури та Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Однак, лише Адміністрація Президента України відреаугавала на наше колективне звернення в установлені законодавством терміни і сповістила нас про те, що лист направлено до Міністерства культури та в Прокуратуру міста Києва.

Від нашого профільного міністерства ми не отримали жодної відповіді. Не увінчались успіхом наші спроби не тільки зустрітись з міністром, а просто потрапити в приміщення Міністерства культури України до п. Кириленка В.А., якого на вході до будівлі міністерства ревно оберігає найманий охоронець. Оберігає від працівників культури і від проблем в культурі. Скільки це буде тривати?!

За місяць що минув і Міністр культури «за сумісництвом» – пан Кириленко, і його перший заступник – пан Лиховий по кілька разів з’їздили у закордонні відрядження, але не знайшли часу для зустрічі в колективі, якій ще в недалекому минулому по-праву вважався найефективніший музейним закладом України. Більше того, в розпал кадрової лихоманки, незаконних скорочень, звільнень, переміщень на посади з погіршенням умов тощо перший заступник міністра Ігор Лиховий (фактичний керівник міністерства) втікає у відпустку. Цього ж не могло відбутись без дозволу і згоди нашого віртуального міністра культури. Слід розуміти так, що це або якась гра, або просте нерозуміння причинно-наслідкових подій Майдану.

На екранах ТБ ми бачили як Кириленко В.А., гордовито крокує по червоній доріжці в місті Одеса, але хотіли б побачити його на території нашого Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, якій він віддає на поталу «гопникам» Януковича. Злочинно витрачати час на урочистості тікаючи від вирішення реальних проблем.

Міністр культури Кириленко В.А. та його Перший заступник Ліховий І.Д. навчились говорити правильні слова про високі ідеї європейського вибору. В.А.Кириленко за своє життя не створив жодного музею, не відкрив жодного театру, не укомплектував жодної бібліотеки, то чи має він право на їх знищення?

Як раз перед своєю відпусткою Ігор Лиховий побував в Боні (Німеччина), де проходила чергова сесія КВС – ЮНЕСКО. Цей очільник міністерства не бачить незаконного будівництва в Лаврі та у буферній зоні, не помічає знищеня пам`яток архітектури. Будівництво на Нижній території корпусу № 40, овочесховища (біля корпусу 52), яке велось з порушенням вимог параграфу 172 Настанови з виконання Конвенції, щодо детальної інформації ЮНЕСКО про масштабні проекти реставрації або нового будівництва, які можуть вплинути на визначну універсальну цінність об’єкта. Наразі розпочато будівництво корпусів на господарчому подвір`ї Дальніх печер з порушенням національного та міжнародного пам`яткоохоронного законодавства (без відповідних погоджень та дозволів) та знищено пам`ятку архітектури Брама на територію Ближніх печер (корпус 64-б).

Лоббі для генерального директора Заповідника у владних кабінетах формує також народний депутат Томенко М.В., який у Заповіднику біля пам`ятного знаку до 200 - річчя Т.Г.Шевченку, вже встановив собі «пам`ятник» за життя: на стелі викарбувано ім`я «Великого Ініціатора». Ганьба! (Фото додається)

Памятник томенка IMG 9117.JPG

Шановний пане Президенте! Збережіть Україну від руйнації байдужими чиновниками!

Представники колективу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Відвідувачам

Статті закладу

ПОДОРОЖ МУЗЕЯМИ ЗАКАРПАТТЯ З ГІРКИМ ПРИСМАКОМ НЕКОМПЕТЕНТНОСТІ І… ПЛАГІАТУ

Нещодавно до рук потрапила приваблива зовні книжка «Подорож музеями Закарпаття» з серії «Закарпаття: Філософія культури». Видання здійснено 2014 р. видавничою студією «ZORIAN» (м. Мукачево) за підтримки Європейського Союзу згідно проекту «Карпатський туристичний шлях 2» у рамках програми траскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна.

Що ж, такі видання слід усіляко вітати: і якість паперу, і друк, і художнє та технічне оформлення, і в цілому дизайн (друк книги здійснено у Видавничому Домі «УКРПОЛ», м. Львів) виконано на належному рівні. А от щодо змісту книжки, окремих статей і матеріалів виникають питання.

Читати далі

СТУДЕНТ В МУЗЕЇ АБО ЯК ПРОВЕСТИ ВИХІДНИЙ В СТОЛИЦІ

МІК6.png

Розпочну з маленької передмови. Нещодавно я захотіла дізнатись щось нове про історію рідного міста, тож я вирішила відвідати Музеї історії Києва. Перш за все я вивчила сайт музею (http://kyivhistorymuseum.org). Там я без проблем знайшла інформацію про години роботи музею, афішу подій, розташування, вартість вхідних квитків, контакти музею та посилання на Facebook.

Читати далі

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ УКРАЇНИ ВОЛАЄ ПРО ПОРЯТУНОК

Стаття колишнього директора музею, відомого вченого, що до стану справ в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Музейна громадськість давно занепокоєна ситуацією навколо цього музею. Навколо, оскількі проблеми музею не внутрішні, а привнесені ззовні, в першу чергу, призначеннями некваліфікованих керівників. Колись потужній науковий колектив музею зараз знекровлено скороченнями, численними переформатуваннями штатних розкладів, просто звільненями "неугодних". Буквально за кілька років наукову роботу в музеї зведено нанівець, та й зовні, візуально, музей занепав, виглядає занедбаним і скоріше нагадує розорене українське село в перші роки колективізації, ніж дбайливе зібрання шедеврів дерев'яної архітектури з усієї України.
Читати далі

Статті ВУАМ

Як врятувати Національний музей народної архітектури та побуту України?

IMG 5295.jpg

Про незадовільний стан діяльності Музею ми не раз інформували у пресі та Міністерство культури. На сьогодні Музей перебуває поза увагою держави та громадськості.

Читати далі

Штрихи до портрета академіка Петра Тимофійовича Тронька

П. Т. Тронько на святкуванні 30-річчя Музею, 1999 р.
П. Т. Тронько на святкуванні 30-річчя Музею, 1999 р.

Багато я бачив музеїв на своєму віку, та найріднішим для мене є Музей народної архітектури та побуту України. Він – часточка мого життя й праці. Цей Музей – скарбниця пам’яток народної культури, розташований у серці України, на священних схилах Дніпра. Я впевнений, що й надалі він буде одним із життєдайних джерел відродження нашої історичної пам’яті.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація