У п’ятницю 12.02.2010 відбулось звітньо-виборче засідання Українського комітету ICOMOS.
На зборах заслухано доповідь Президента ICOMOSу, переобрано керівництво Українського комітету ICOMOS. Президентом ICOMOSу України знов обрано заступника Міністра культури і туризму Яковину М. М.
Крім іншого на засіданні зачитано заяву групи дійсних членів Українського комітету ICOMOS: про призупинення членства в Українському комітеті ICOMOS.
Жодного разу питання збереження об’єктів під охороною ЮНЕСКО не було предметом серйозного розгляду Українського комітету ІСОМОS. Комітет Всесвітньої спадщини (КВС) та ІСОМОS давало достатньо часу (у своїх рішеннях та експертних заключеннях за останні 2-3 роки) для відповідного реагування Державою Україна на загрози пам’яткам ЮНЕСКО.
Ні Міністерство культури і туризму України, заступником якого є президент ІСОМОS, ні Український ІКОМОS очолюваний державним чиновником, не зробило ніяких дійових кроків, як і не відреагувало на рішення попередніх сесій (32-ї, Квебек) щодо ситуації навколо об’єктів Світової культурної спадщини (СКС).
Численні звернення директорів Національного заповідника «Софія Київська» та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, в тому числі безпосередньо до Голови ІСОМОSу України, щодо загроз єдиному об’єкту «Софія-Лавра», не стало предметом розгляду Українського ІСОМОSу. Не зроблено ніяких висновків зі Звіту спільної комісії експертів КВС-ІСОМОS щодо неможливості суміщення посади голови громадської організації та держслужбовця в сфері охорони культурної спадщини.
На сьогодні залишаються нерозв’язаними і навіть не обговореними проблемні питання, негативно оцінені експертами спільної місії і схвалені на 33-ій сесії в Севільї (Іспанія), а саме:
Замість цього суспільству і керівництву подається викривлена інформація або не подається взагалі, зміщуються акценти. Зокрема, жваво стимулюються розмови щодо об’єднання двох Заповідників в один замість вирішення проблеми власника майна (місто-держава) і розробки єдиної концепції і єдиної програми розвитку і управління для обох Заповідників історично і релігійно відмінних.
Враховуючи те, що сьогоденні збори нічого не змінюють, на що ми до останнього щиро сподівались, заявляємо про свою незгоду:
Провідник Федора Ернста «Київ», що вийшов у світ 1930 року — ще одна яскрава пам’ятка боротьби тодішнього українства за правду й справедливість. Репринтне перевидання 1930 року.
Читати далі
ТМ «R-media» відкриває Інтернет-телеканал «Музеї України», на якому кожен український музей отримає час на розповідь про себе.
Читати далі
Читати далі
27 січня 2018 р. о 15:00 на чергових «Історичних вправах в домі Грушевських» відбудеться лекція «Фамільний Дім Грушевських у полум'ї більшовицької навали (7 лютого (25 січня) 1918 р.)»
Читати далі
20 січня 2018 р. о 15.00 відбудеться друга лекція в рамках циклу ексклюзивних лекцій “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” проекту "Історичні вправи у Домі Грушевських".
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація