В кінці ХІ на початку ХІІ ст. в селі Берестове, з ініціативи Володимира Мономаха була побудована кам’яна церква Спаса. В літописах вона згадується як усипальниця роду Мономаховичів. Тут похована у 1138 р. дочка Мономаха Євфімія, у 1157 р. — Юрій Долгорукий, який прославився у віках як засновник міста Москви, у 1172 р. — його син Гліб.
Церква Спаса у своєму первісному вигляді не збереглася. Проведені 1909-1914 рр. археологічні розкопки дозволили реконструювати архітектурне обличчя давньоруської пам’ятки.
Спаська церква мала вигляд хрестовокупольного шестистовпного храму з трьома півциркульними апсидами на сході, 20×30 м, увінчаного однією сферичною банею. Від стародавньої частини храму залишився тільки західний нартекс, значно ширший ніж основна частина храму, бо має у північній та південній частинах резолити. У південній частині нартекса знаходиться кругла вежа, в якій збереглися сліди від гвинтоподібних сходів, що вели на другий поверх на хори. В північній частині нартекса знаходилась хрещальня з неглибокими нішами в стіні — аркосоліями. Стіни церкви викладені з цегли, характерним для кам’яних будов Києва ХІ-ХІІ ст. способом «утоплених рядів». Фасади храму оздоблені широким меандровим фризом, хрестиками, пілястрами, декоративними нішами.
У 1982 р. закінчена реставрація інтер’єру церкви, відремонтована покрівля, позолочені бані.
Стародавні ікони з трьох слов’янських держав — Білорусі, Росії та України — були представлені на спеціальній виставці, яка вібулася по черзі у столицях цих країн з травня по листопад 2008 року.
Читати далі
Представлені об’ємні оптичні зображення високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України. Копії виконані у вигляді голографічних скляних дисплеїв із внутрішнім шаром спеціальної фотоемульсії.
Читати далі
Пам’ятники сакрального мистецтва ХVІІ-ХХ століть з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Представлено понад 150 експонатів з дорогоцінних металів і дорогоцінних тканин.
Читати далі
Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.
Читати далі
Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».
Читати далі
Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація