Василь Перевальський — знаний художник-графік, автор численних ілюстрацій до національних народнопісенних і поетичних книжкових видань.
Читати далі
Ювілейна книжково-ілюстративна виставка, створена на відзначення 100-річчя від дня народження Григорія Кочура, розкриває сутність його духовного покликання, людської долі.
Читати далі
Остромирове Євангеліє – одна з найдавніших і перша точно датована рукописна книга Київської Русі. Писав її диякон Григорій у Києві з 21 жовтня 1056 р. до 12 травня 1057 р. на пергаменті, каліграфічним почерком для намісника київського князя Ізяслава у м. Новгороді Остромира. Оригінал книги зберігається в Публічній бібліотеці ім. М.Є.Салтикова-Щедріна в Санкт-Петербурзі. Церковно-слов’янський текст книги містить слова, вирази і граматичні форми, які вказують на спорідненість з живими говірками української мови.
Читати далі
У великій залі Музею книги і друкарства України демонструвалися твори митців багатьох національних меншин України: білорусів, греків, болгар, афганців, таджиків, німців, росіян, гагаузів, поляків, угорців, осетинів, вірмен, караїмів, татар, корейців, азербайджанців, дагестанців та багатьох інших.
Читати далі
Виставка присвячена 200-річчю від дня народження Осипа Максимовича Бодянського (1808-1877), талановитого вченого-філолога, історика, фольклориста, перекладача, видавця, бібліофіла.
Читати далі
У 2009 році прогресивне людство, об’єднане під гаслом миру і дружби між народами, відзначає 150-річчя від дня народження Шолом-Алейхема (Соломона Наумовича Рабиновича), класика єврейської літератури, сина української землі.
Читати далі
Виставка до 80-річчя від дня народження Володимира Івановича Крекотня (1929-1995) відомого літературознавця, вченого-медієвіста, доктора філологічних наук, українського патріота.
Читати далі
Виставка живопису Олександри Авдєєвої та Марини Кармаліти.
Читати далі
Виставка «Світле Воскресіння» представляє книжкову і образотворчу Гоголіану із фондової колекції Музею, а також архівні матеріали Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.На ній більше двохсот експонатів: видання творів письменника та книжкова графіка – ілюстрації українських художників до його творів, елементи оформлення, екслібриси; автографи Гоголя.
Читати далі
В номінації «Популяризація музейних скарбів» Заповідник отримав спеціальну відзнаку за виставку «Православна ікона Росії, України, Білорусі».
Читати далі
Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін подарував книги Музею книги і друкарства України під час візиту до Музею 17 грудня 2008 року.
Читати далі
Україна вперше маштабно представить своє історичне та культурне надбання в США за допомогою серію виставок, що відбудуться в Америці протягом 2010—2012 рр.
Читати далі
Згадаймо добрим словом Миколу Сементовського, його батька Максима та братів.
Читати далі
Читати далі
Візуальне уявлення про безконечник отримуємо, коли милуємося орнаментом, мальованим чи вишитим, дрібні елементи якого повторюються. Такий ланцюжок не має кінця, а коли замикається в коло, то вже й без початку.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація