Музей культурної спадщини

Фасад Музею культурної спадщини
Фасад Музею культурної спадщини

Про творчий доробок українців діаспори розповість Музей Культурної спадщини (відділ Музею історії міста Києва), експозиція якого розміщена у семи експозиційних залах відреставрованої пам’ятки історії та архітектури, садиби ХVІІІ ст.

Київ як місто старовинне, як центр культури, освіти, науки виховав плеяду талановитих митців. На жаль не всі з них мали можливість працювати на Батьківщині, проте перебуваючи за кордоном продовжували розвивати українську культуру. Експозиція музею розповідає про видатних діячів української діаспори.

Музей культурної спадщини (відділ Музею історії міста Києва) розташований у старому панському маєтку — пам’ятнику історії і культури кінця XVIII — початку ХХ ст. Відновлений маєток став окрасою не лише Печерська, але й усього Києва. Чудова архітектура, гарне розташування — все нагадує старий Київ.

Виставки

Музей має чотири виставкових зали, які знаходяться на другому поверсі. Тут діє виставка «Військова слава України.» З приватної колекції родини Шереметьєвих. На якій представлені унікальні фотографії, документи. Холодна та вогнепальна зброя, нагороди, полковий посуд, військова амуніція, інша мілітаристика, що охоплює період XVIII — поч. ХХ ст.

Експозиція

Складає 7 виставкових залів, що присвячені:

  • Історії вулиці Московської
  • Історії української еміграції та мистецька творчість її представників
  • Музично-театральне життю українців поза межами України
  • Діяльністі українських письменників та журналістів у діаспорі. Шкільництву
  • Життю і творчісті Володимира Горовиця та Сержа Лифаря

«Дітям для дітей»

З метою виховання підростаючого покоління та популяризації серед молоді знань про Київ, Музей культурної спадщини спільно з гуртками туризму та краєзнавства Київського Палацу дітей та юнацтва проводить культурно-освітні заходи «Дітям для дітей».

Захід передбачає проведення екскурсій вихованцями Палацу для однолітків (учнів шкіл та інших гуртківців).

Адреса

Адреса музею: вул. Московська, буд. 40б

Проїзд: від станцій метро «Арсенальна» або «Печерська» автобусами №62, №55 або тролейбусом №38 до зупинки «Кінотеатр «Зоряний».

Тел.: (044) 280-64-18, 280-88-74

Режим роботи

Вихідний понеділок, останній четвер місяця — санітарний день

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація