«ДЕРЕВО ДЛЯ СЛІВ» – виставка графіки Лесі СИНИЧЕНКО та фотографій Ірини БРЯЗГУН в межах африкансько-українського перекладацького проекту «Я на тебе чекатиму під деревом Каїсе-дра»
Читати далі
Запрошуємо на відкриття виставки «Креативна книга Олени Медведєвої»
Читати далі
Запрошуємо на відкриття виставки Бориса Михайлова «Полотняне письмо»
Читати далі
Виставка «Казки братів Грімм», присвячена творчій спадщині видатних німецьких літераторів братів Якоба і Вільгельма Грімм.
До 230-роковин від народження Вільгельма Грімма (1786-1859).
За участю Гете-Інституту в Україні.
Читати далі
</div>
З 6 жовтня до 20 листопада 2016 р.
Запрошуємо на виставку
книжкової графіки Василини Мельник «ІЛЮСТРАЦІЇ»
Читати далі
Із 4 серпня до 11 вересня чекаємо Вас на виставці «Вірю в силу духа…», присвяченій 160-річчю від дня народження поета, письменника, перекладача, ученого, громадського і політичного діяча Івана Франка
Читати далі
Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Національна академія наук України, Громадська організація «Мистецький фонд імені Короля Данила» презентують виставку «Трагічні скрижалі української науки»
Читати далі
Запрошуємо вас 14 квітня о 15:00 на відкриття виставки членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяни Влененко та Любові Ктіторової «СВІТ ВЕЛИКОДНЬОЇ ПИСАНКИ»
Читати далі
На виставці представлені твори Шекспіра, які зберігаються у фондах Музею книги і друкарства України та ілюстрації художника Владислава Єрко до п’єс «Гамлет» та «Ромео і Джульєтта», які були надруковані у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га», відповідно, 2014 та 2016 рр.
Читати далі
Виставка «Західноєвропейська гравюра ХVІ–XVIII століть зі збірки Львівського музею історії релігії»
Читати далі
26 листопада о 18:00 у нашому Музеї "Карпатами на трьох" з Вами поділяться геніальний Петро Мідянка із Закарпаття, мольфаричний Василь Зеленчук зі славетної Криворівні, гуцул в душі - Назар Федорак. Усіх трьох авторів об’єднує міцний гірський стрижень, їхні тексти сповнені колоритом побуту мешканців високогір’я, символами та знаками.
Читати далі
9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця у Києві відбудеться культурно-мистецьке свято до Дня української писемності та мови.
Читати далі
Програма VІI-ї науково-практичної конференції «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві» 9 листопада 2016 р. До Дня української писемності та мови
Читати далі
З початку 2015 року проходять урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Музей книги і друкарства України підготував виставку під назвою «Україно! … ти моя розпука вікова…». У вітринах книги з творами Симоненка, публікації про поета, зокрема дослідницька робота Любові Сердюк-Баран «Літопис Щербанівського роду, роду В.А. Симоненка». Унікальні експонати надійшли з відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Привертають увагу пожовклі аркуші, надруковані на машинці та списані рукою. На них відбиті влучні народні вислови. Їх записала Ганна Федорівна Щербань, мати ювіляра. То хто вона, мати Василя Симоненка? Якими талантами володіла? Як вдалося сільській жінці закласти фундамент людяності, патріотизму і, врешті-решт – вічного життя для свого сина?
Читати далі
Читати далі
З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація