11 лютого 2016 року о 16.00 запрошуємо усіх охочих на чергові "Історичні вправи в Домі Грушевських". Що таке "Американська Грушевськіяна", якщо Михайло Грушевський жодного дня в Америці не був, та які скарби із Грушевськіяни знаходяться у США?
Читати далі
Різдвянощедрувальний вечір «ЛІКУЮЩЕ ВОЗИГРАЙМО ДНЕСЬ»
Читати далі
7 січня 2016 року відійшла у вічність Анна Микласевич – щирий симпатик і добрий товариш нашого музею. Походячи з роду Вербицьких (була родичкою автора музики українського гімну), вона поєднала свою долю з Олегом Микласевичем – внучатим небожем і хрещеником Марії Грушевської.
Читати далі
«Зимові забави Азбукового Королівства» 12–13 грудня 2015 р.
Читати далі
Щиро і сердечно запрошуємо до нас в Музей книги і друкарства України 12 та 13 грудня 2015 р. на Фестиваль української дитячої книги «Зимові забави Азбукового Королівства»
Читати далі
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського вшановує День пам’яті Великого Українця унікальною знахідкою. Наша колекція поповнилася раритетом, який вважався втраченим вже давно.
Читати далі
До Дня української писемності та мови 9.11.2015 р. в Музеї книги і друкарства України відбулася 6-та науково-практична конференція «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві».
Читати далі
Відкриття виставки «ПІСЕННЕ ДИВО УКРАЇНИ – МАРУСЯ ЧУРАЙ ТА ЇЇ ДОБА». (до 390-річчя від дня народження поетеси та з нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці)
Читати далі
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 8 – 11 жовтня 2015р.
Читати далі
9 жовтня 2015 Презентація факсимільного видання книги KLAUBER, JOSEPH & JOHANNES «HISTORIAE BIBLICAE VETERIS ET NOVI TESTAMENTI...», Augsburg, [1748–1757] «Історія Біблії, Старого і Нового Заповіту», Ауґсбург, [1748–1757] – Київ, 2015 в рамках VІ щорічного Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», присвяченого 400-літтю друкарні Києво-Печерської лаври
Читати далі
Виставка «Західноєвропейська гравюра ХVІ–XVIII століть зі збірки Львівського музею історії релігії»
Читати далі
Виставка «ПІСЕННЕ ДИВО УКРАЇНИ – МАРУСЯ ЧУРАЙ ТА ЇЇ ДОБА» (до 390-річчя від дня народження поетеси та з нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці).
Читати далі
Музей книги і друкарства України запрошує на виставку "Арт калейдоскоп".
Читати далі
З початку 2015 року проходять урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Музей книги і друкарства України підготував виставку під назвою «Україно! … ти моя розпука вікова…». У вітринах книги з творами Симоненка, публікації про поета, зокрема дослідницька робота Любові Сердюк-Баран «Літопис Щербанівського роду, роду В.А. Симоненка». Унікальні експонати надійшли з відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Привертають увагу пожовклі аркуші, надруковані на машинці та списані рукою. На них відбиті влучні народні вислови. Їх записала Ганна Федорівна Щербань, мати ювіляра. То хто вона, мати Василя Симоненка? Якими талантами володіла? Як вдалося сільській жінці закласти фундамент людяності, патріотизму і, врешті-решт – вічного життя для свого сина?
Читати далі
Читати далі
З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація