Про Музей

Зала.jpg

На виконання Указу Президента України № 892/2007 від 18 вересня 2007 р. «Про відзначення Дня партизанської слави», в 65-ту річницю визволення міста Києва від німецько-фашистських загарбників в столиці України 7 травня 2008 року було урочисто відкрито Музей партизанської слави. Ця нова філія Музею історії міста Києва за роки свого існування стала важливим центром військово-патріотичного виховання молоді у лівобережній частині міста Києва.

Його експозиція висвітлює не тільки розгортання партизанського руху на Україні в роки Великої Вітчизняної війни, але й відображує героїчну боротьбу київського підпілля в роки нацистської окупації, роль партизанів у форсуванні Дніпра, яке завершилося визволенням столиці України від гітлерівців восени 1943 р.

В розділі експозиції, який присвячений партизанській боротьбі в 1941 р., присутні автентичні документи, особисті речі, військова амуніція, що розповідають про діяльність перших партизанських загонів, які були створені в початковий період війни та брали участь у героїчній обороні Києва. Їм судилося стати першими «ластівками» партизанського руху, чий бойовий досвід допоміг виробити ефективну тактику збройної боротьби у ворожому тилу (серед них загін «Перемога або смерть» під командуванням С. Осєчкіна, загони І. Копьонкіна та І. Боровика).

За допомогою символічної карти та інших матеріалів на прикладі з’єднань С. Ковпака, О. Федорова, М. Наумова, О. Сабурова, С. Малікова проілюстровано розмах партизанського руху, який охопив значну частину території України в роки Великої Вітчизняної війни. Для відтворення незабутньої атмосфери тих років демонструються партизанська землянка, підвода та човен, які широко використовувалися народними месниками під час рейдів та форсування водних перешкод.

Досить значна увага приділена розкриттю діяльності підпільних груп та організацій, що діяли в столиці України протягом 778 днів її окупації (експонуються особисті речі та документи підпільників І. Кудрі, О. Пироговського, М. Гайцана та інших).

Завершує експозицію Музею розділ, присвячений визволенню Києва. В ході цих успішних наступальних бойових операцій особливо відзначилися партизанські загони та з’єднання, що діяли на північ від Києва. У вітринах присутні матеріали, що висвітлюють бойову діяльність партизанів під час форсування Дніпра (документи та особисті речі партизанських командирів Героїв Радянського Союзу О. Симоненка, Ю. Збанацького, В. Бовкуна, М. Таранущенка та інших).

В Музеї постійно влаштовуються фотодокументальні та художні виставки, Лінійки Пам’яті, кінолекторії, присвячені темі Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., на прохання відвідувачів надаються консультації за тематикою Музею. Традиційно кожного року проводяться заходи, присвячені Дню Перемоги та Дню партизанської слави (22 вересня).

Музей розташований на території парку культури та відпочинку «Партизанська слава» по вул. Славгородській (Дарницький район). Їхати від станції М «Бориспільська» трамваєм №29 до зупинки «Парк партизанської слави» або від станції М «Харківська» автобусом №45 до зупинки «Поліклініка».

Режим роботи

Музей працює з 10:00 до 17:00 (каса − до 16:30). Вихідний − понеділок. Останній четвер кожного місяця − санітарний день.

Квитки

Безкоштовне відвідування Музею учнями шкіл, професійно-технічних училищ та студентами − у неділю кожного тижня; пенсіонерами − в останню п’ятницю кожного місяця.

Телефони та адреси

Телефони: (044) 563-30-06

Електронна адреса: muslavi@yandex.ru

Поштова адреса

вул. Славгородська, Київ 02091

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація