Церква Всіх Святих


Західний фасад
Західний фасад

Церква Всіх Святих побудована у 1696-1698 роках за типом хрестово-купольної п’ятиглавої української дерев’яної церкви коштом гетьмана Івана Мазепи, родовий герб якого нині прикрашає північний фасад храму (відновлений у 1996 році). Деякі дослідники вважають, що вона побудована за проектом архітектора Д. Аксамитова, який був автором проекту Економічної брами.

Церква Всіх Святих — двоярусна споруда, у першому ярусі влаштовано Економічну браму, другий ярус займає сама церква.

Південний фасад
Південний фасад

Декорована церква у стилі раннього бароко і відзначається багатим художнім оформленням стін. Але, на відміну від Успенського собору і Троїцької надбрамної церкви, де буяють рослинні мотиви, в декоративному оздобленні церкви Всіх Святих застосовано виключно геометричні елементи. Середня баня церкви, як і бокові, з восьмигранним барабаном, але значно вища і могутніша. Ця композиція надає храму стрімкого руху в небесний простір.

Архітектура Всіхсвятської церкви привернула увагу Т.Г. Шевченка, який у 1846 р. зробив зарисовки цієї церкви.

Церква Всіх Святих поєднала в собі чудову архітектуру українського бароко XVII та ХХ століть. Більше 300 років цій пам'ятці, але вона й досі чарує нас своєю надзвичайною красою.

Виставки закладу

Виставка «Православна ікона Росії, України та Білорусі»

25.jpg

Стародавні ікони з трьох слов’янських держав — Білорусі, Росії та України — були представлені на спеціальній виставці, яка вібулася по черзі у столицях цих країн з травня по листопад 2008 року.

Читати далі

Виставка голограм «Духовні скарби України»

Духовні скарби України.jpg

Представлені об’ємні оптичні зображення високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України. Копії виконані у вигляді голографічних скляних дисплеїв із внутрішнім шаром спеціальної фотоемульсії.

Читати далі

Виставка «Лаврська скарбниця»

Дарохранильниця 18.jpg

Пам’ятники сакрального мистецтва ХVІІ-ХХ століть з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Представлено понад 150 експонатів з дорогоцінних металів і дорогоцінних тканин.

Читати далі

Виставки ВУАМ

VIIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів»

704-Az2017 01.jpg

Друзі, з 12-го до 14-го жовтня 2017 р. VІІІ Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів" запрошує вас до затишних посиденьок на горищі колишньої друкарні Києво-Печерської лаври.

Читати далі

Виставка Віталія Мітченка «Мандри»

704-Mitchenko-Mandry.jpg

Ви любите мандрувати? Є гарна нагода! З 22 вересня в Музеї книги і друкарства України працюватиме виставка Віталія Мітченка «Мандри».

Читати далі

Виставка «Українська гривня доби незалежності»

704-Hryvnja2017.jpg

Виставка «Українська гривня доби незалежності». В експозиції представлені гривневі банкноти часів УНР, Гетьмана Скоропадського та близько 200 монет доби незалежної України, в тому числі рідкісні, що відображають буремні події сучасності. Виставка відкрита для відвідування з 3 серпня 2017 року.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація