Читати далі
Правила МІЖМУЗЕЙНОГО КВЕСТУ до Міжнародного Дня музеїв 2015 та посилання для завантаження бланка Квесту
Читати далі
Читати далі
25 квітня ми відзначили 150-річчя з дня народження дослідника і збирача українських старожитностей та фольклору, священика, єпископа УАПЦ Марка Грушевського.
Невтомний подвижник, щиро закоханий в Україну, він прагнув зберегти кращі зразки багатовікової народної культури, розповісти про неї світові, щоб, за його словами, «розкрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є».
Читати далі
17 травня 2015 року Музей книги і друкарства України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва України та Музей театрального, музичного та кіномистецтва України запрошують до МІЖМУЗЕЙНОГО КВЕСТУ, що відбувається лише раз на рік до Міжнародного дня музеїв.
Читати далі
Музею книги і друкарства України до Фестивалю «КНИЖКОВИЙ КВАРТАЛ», який відбудеться 22-26 квітня в Мистецькому Арсеналі
Читати далі
25 квітня о 10.00–10.45 в рамках V Міжнародного фестивалю
«Книжковий Арсенал» (Зал Авангард) запрошуємо на презентацію збірки соціально-політичних праць Михайла Грушевського «Повороту не буде!».
Читати далі
Читати далі
4 квітня 2015 року о 16:00 В Музеї книги і друкарства України підходить до завершення виставка скульптури Максима Рачковського «Собор Архангелів». Цей проект став для відвідувачів своєрідним одкровенням. Всі ми дізналися більше не лише про кожного Архангела, але й про духовну міць, яку вони уособлюють у своєму Соборі. Про міць, яка підтримує та надихає у скрутний момент.
Читати далі
Виставка «ЛИЦАР КУЛЬТУРИ» До 125-річчя від дня народження видатного українського поета, перекладача з латини та інших європейських мов, літературознавця, педагога, бібліофіла Миколи Зерова (1890–1937)
Читати далі
Виставка презентує історію видавничої діяльності друкарні з часу її створення 1615 р. до 1934 р. – перші київські стародруки, кліше, гравюри, рідкісні авторські, підцензурні, польськомовні лаврські видання XVII–XVIII ст., книги гражданського відділу лаврської друкарні XVIII–XX ст., видання ВУАН-ДВУ за часів націоналізації монастирської друкарні державою – з фондів Музею книги і друкарства України.
Читати далі
23 квітня 2015 р. о 16.00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття виставки «В Україну ідіть, діти! В нашу Україну» До 175-ліття виходу першого «Кобзаря» Тараса Шевченка (1840 – 2015). Експозиція побудована на матеріалах Музею книги і друкарства України, Інституту літератури ім.Т. Г. Шевченка НАНУ та Національного музею українського народного декоративного мистецтва.
Читати далі
З початку 2015 року проходять урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Музей книги і друкарства України підготував виставку під назвою «Україно! … ти моя розпука вікова…». У вітринах книги з творами Симоненка, публікації про поета, зокрема дослідницька робота Любові Сердюк-Баран «Літопис Щербанівського роду, роду В.А. Симоненка». Унікальні експонати надійшли з відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Привертають увагу пожовклі аркуші, надруковані на машинці та списані рукою. На них відбиті влучні народні вислови. Їх записала Ганна Федорівна Щербань, мати ювіляра. То хто вона, мати Василя Симоненка? Якими талантами володіла? Як вдалося сільській жінці закласти фундамент людяності, патріотизму і, врешті-решт – вічного життя для свого сина?
Читати далі
Читати далі
З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація