З початку 2015 року проходять урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Музей книги і друкарства України підготував виставку під назвою «Україно! … ти моя розпука вікова…». У вітринах книги з творами Симоненка, публікації про поета, зокрема дослідницька робота Любові Сердюк-Баран «Літопис Щербанівського роду, роду В.А. Симоненка». Унікальні експонати надійшли з відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Привертають увагу пожовклі аркуші, надруковані на машинці та списані рукою. На них відбиті влучні народні вислови. Їх записала Ганна Федорівна Щербань, мати ювіляра. То хто вона, мати Василя Симоненка? Якими талантами володіла? Як вдалося сільській жінці закласти фундамент людяності, патріотизму і, врешті-решт – вічного життя для свого сина?
Читати далі
Читати далі
Про незадовільний стан справ у Національному музеї народної архітектури та побуту України. Лист адресований голові підкомітету з питань охорони і популяризації культурної спадщини Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Бригинцю О.М.
Читати далі
Читати далі
Останнім часом з приходом директора Заруби та його команди (20 чоловік) не раз повідомлялось про свідоме знищення реліктових пам’яток в експозиції Національного музею народної архітектури та побуту України.
Читати далі
Читати далі
З 17 по 19 квітня 2014 року Голова ВУАМ Сергій Кролевець і Голова Музейно-експертної ради ВУАМ Неля Куковальська відвідали Литовську Республіку, де зустрілись із Керівництвом Асоціації музеїв Литви і литовськими музейниками.
Читати далі
Читати далі
З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.
Читати далі
Читати далі
З 10 по 13 жовтня 2013 року в Музеї книги і друкарства України відбудеться ІV Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів».Впродовж чотирьох днів Фестивалю діятимуть виставки художників-ілюстраторів Катерини та Володимира Штанко, Артбуків, Міжнародного конкурсу дитячого пленерного малюнку “Золотий Мольберт”, м’якої іграшки художниці Олени Тєрєхової. Оновлена програма Фестивалю.
Читати далі
На базі часопису-посібника «Артклас», підготовленого Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Львівською національною академією мистецтв,створено унікальний подарунковий кольоровий (320 сторінок, форматом А-4) науково-методичний посібник з розвитку дитячої творчості: «Тисяча дитячих шедеврів». Головний редактор журналу Ольга Михайлюк - президент Міжнародного конкурсу пленерного малюнку "Золотий мольберт" є незмінним партнером вже четвертий рік поспіль Музейного Фестивалю української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів".
Читати далі
З 10 по 13 жовтня 2013 року в Музеї книги і друкарства України відбудеться ІV Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів».Впродовж чотирьох днів Фестивалю діятимуть виставки художників-ілюстраторів Катерини та Володимира Штанко, Артбуків, Міжнародного конкурсу дитячого пленерного малюнку “Золотий Мольберт”, м’якої іграшки художниці Олени Тєрєхової.
Читати далі
Відкриття персональної виставки художника Ірини Озаринської відбудеться 20 вересня 2013 року о 17.00 годині в Музеї книги і друкарства України
Читати далі
Відкриття виставки відбудеться 5 вересня 2013 року о 17.00 годині в Музеї книги і друкарства України
Читати далі
До річниці незалежності України запрошуємо відвідати черговий "Вернісаж у Грушевських". На виставці «Ukraina fara da se» («Україна своє осягне») презентовані графічні та живописні роботи відомої київської художниці Наталі Синишин. Родзинкою заходу стане чергове повернення Михайла Грушевського до родинної оселі на Паньківській, 9 у новому живописному образі.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація