З початку 2015 року проходять урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Музей книги і друкарства України підготував виставку під назвою «Україно! … ти моя розпука вікова…». У вітринах книги з творами Симоненка, публікації про поета, зокрема дослідницька робота Любові Сердюк-Баран «Літопис Щербанівського роду, роду В.А. Симоненка». Унікальні експонати надійшли з відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Привертають увагу пожовклі аркуші, надруковані на машинці та списані рукою. На них відбиті влучні народні вислови. Їх записала Ганна Федорівна Щербань, мати ювіляра. То хто вона, мати Василя Симоненка? Якими талантами володіла? Як вдалося сільській жінці закласти фундамент людяності, патріотизму і, врешті-решт – вічного життя для свого сина?
Читати далі
Читати далі
Про незадовільний стан справ у Національному музеї народної архітектури та побуту України. Лист адресований голові підкомітету з питань охорони і популяризації культурної спадщини Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Бригинцю О.М.
Читати далі
Читати далі
Останнім часом з приходом директора Заруби та його команди (20 чоловік) не раз повідомлялось про свідоме знищення реліктових пам’яток в експозиції Національного музею народної архітектури та побуту України.
Читати далі
Читати далі
З 17 по 19 квітня 2014 року Голова ВУАМ Сергій Кролевець і Голова Музейно-експертної ради ВУАМ Неля Куковальська відвідали Литовську Республіку, де зустрілись із Керівництвом Асоціації музеїв Литви і литовськими музейниками.
Читати далі
Читати далі
З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.
Читати далі
Читати далі
Презентація фільму про «Літературний тур до Польщі» 18 лютого о 19:00 год. в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9) відбудеться презентація фільму про минулорічний «Літературний тур до Польщі» для молодих літераторів.
Читати далі
12 лютого 2015 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбудеться зустріч з Володимиром Семистягою – українським істориком і громадським діячем, головою Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, старшим викладачем Київського національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, головним редактором наукового та художньо-літературного всеукраїнського журналу «Бахмутський шлях», заслуженим працівником освіти України.
Читати далі
Події березня 2014 р. і анексія Російською Федерацією Кримського півострова додали гуманітаріям низку питань щодо інтерпретації як його історії, так і України загалом. Чи дійсно в баченні українського минулого була частка Криму та кримської історії? Яка інтерпретація історії півострова наразі найможливіша? Чи існує «міф Криму»? Нарешті, чому саме історія щонайбільше використовується у «кримському питанні»?
Читати далі
Скульптурний проект «Собор Архангелів» Автор - Максим Рачковський «Собор Архангелів» - це скульптурний проект, що зображує сімох Архангелів Божих: Михаїла, Гавриїла, Єгудиїла, Селафиїла, Уриїла, Рафаїла та Варахиїла. Назвою проект завдячує одноіменній іконі – «Собор Архангелів». Сюжет якої зображує Архангелів, що збираючись разом, утворюють «собор» Архангелів вважають божественними провідниками людей на їхньому життєвому шляху.
Читати далі
Виставка, присвячена 80-им роковинам від дня народження Василя Симоненка. Василь Симоненко – один з найяскравіших і найзначніших українських поетів, предтеча і один з наймогутніших представників демократичного руху «шістдесятників» в українській літературі, поет – талант, якого спалахнув блискавкою і залишив на літературному небосхилі незгасну заграву.
Читати далі
Виставка живопису, графіки, скульптури та авторської ляльки
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація