Василь Перевальський — знаний художник-графік, автор численних ілюстрацій до національних народнопісенних і поетичних книжкових видань.
Читати далі
Ювілейна книжково-ілюстративна виставка, створена на відзначення 100-річчя від дня народження Григорія Кочура, розкриває сутність його духовного покликання, людської долі.
Читати далі
Остромирове Євангеліє – одна з найдавніших і перша точно датована рукописна книга Київської Русі. Писав її диякон Григорій у Києві з 21 жовтня 1056 р. до 12 травня 1057 р. на пергаменті, каліграфічним почерком для намісника київського князя Ізяслава у м. Новгороді Остромира. Оригінал книги зберігається в Публічній бібліотеці ім. М.Є.Салтикова-Щедріна в Санкт-Петербурзі. Церковно-слов’янський текст книги містить слова, вирази і граматичні форми, які вказують на спорідненість з живими говірками української мови.
Читати далі
У великій залі Музею книги і друкарства України демонструвалися твори митців багатьох національних меншин України: білорусів, греків, болгар, афганців, таджиків, німців, росіян, гагаузів, поляків, угорців, осетинів, вірмен, караїмів, татар, корейців, азербайджанців, дагестанців та багатьох інших.
Читати далі
Виставка присвячена 200-річчю від дня народження Осипа Максимовича Бодянського (1808-1877), талановитого вченого-філолога, історика, фольклориста, перекладача, видавця, бібліофіла.
Читати далі
У 2009 році прогресивне людство, об’єднане під гаслом миру і дружби між народами, відзначає 150-річчя від дня народження Шолом-Алейхема (Соломона Наумовича Рабиновича), класика єврейської літератури, сина української землі.
Читати далі
Виставка до 80-річчя від дня народження Володимира Івановича Крекотня (1929-1995) відомого літературознавця, вченого-медієвіста, доктора філологічних наук, українського патріота.
Читати далі
Виставка живопису Олександри Авдєєвої та Марини Кармаліти.
Читати далі
Виставка «Світле Воскресіння» представляє книжкову і образотворчу Гоголіану із фондової колекції Музею, а також архівні матеріали Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.На ній більше двохсот експонатів: видання творів письменника та книжкова графіка – ілюстрації українських художників до його творів, елементи оформлення, екслібриси; автографи Гоголя.
Читати далі
Україна вперше маштабно представить своє історичне та культурне надбання в США за допомогою серію виставок, що відбудуться в Америці протягом 2010—2012 рр.
Читати далі
У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулося літературно-мистецьке дійство «Гоголь очима наступних поколінь».
Читати далі
З 2 по 5 березня 2009 року відбувся візит в Україну експертів Центру всесвітньої спадщини (ЦВС) ЮНЕСКО та Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС)
Читати далі
Візуальне уявлення про безконечник отримуємо, коли милуємося орнаментом, мальованим чи вишитим, дрібні елементи якого повторюються. Такий ланцюжок не має кінця, а коли замикається в коло, то вже й без початку.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація