Усі виставки ВУАМ

Виставка «Від Cвятої Катерини до Cвятого Василя»

704-Виставки. Від Святої Катерини.jpg

Виставка українських стародруків та ікон з фондів Музею книги і друкарства України та УЦНК «Музей Івана Гончара.»

Читати далі

Виставка «Зимова казка»

704-Виставки.Зимова казка2.jpg

Експозиція демонструє різноманіття вітальної символіки, підходів до оформлення та візуального наповнення листівок та поштівок різних періодів ХХ століття, стилістики ялинкових прикрас цих часів, а також сучасні авторські іграшки на основі народних традиційних мотивів.

Читати далі

Виставка «Чорні маки»

704-Виставки.Demchenko.jpg

До Міжнародного дня інвалідів - виставка живопису Юлії Демченко та вихованців київського інтернату для сліпих дітей № 5.

Читати далі

Виставка «Якщо не я, то хто ж інший?»

704-Виставки.Афіша1.jpg

Книжково-ілюстративна виставка пам'яті Бориса Дмитровича Грінченка (1863 – 1910) – видатного громадсько-культурного діяча, українського письменника, активного видавця української книжки, вченого, публіциста.

Читати далі

Виставки дитячих малюнків «Золотий Мольберт» та «На своїй землі»

704-Виставка.Малюнки.JPG

Пересувна виставка дитячого живопису.

Читати далі

Виставка «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації»

Відкриття виставки.Вашингтон
Відкриття виставки.Вашингтон

15 жовтня 2010 — 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США.

Читати далі

Виставка «Українська книжкова графіка. 1900 – 2000 рр.»

704-Виставки.Ковжун..JPG

Це перша в історії українського мистецтва ретроспективна виставка книжкової графіки, що має на меті продемонструвати весь спектр панівних стилів і тенденцій у книжковій графіці протягом останнього століття: від модерну до сучасних течій.

Читати далі

Виставка «Петриківські чари»

704-Виставки. Петриків.JPG

На виставці представлено декоративний розпис.

Читати далі

* * *

Статті ВУАМ

До Історії друкарні Києво-Печерської лаври у першій половині ХХ ст.

На початку ХХ ст. лаврська друкарня залишалася однією з кращих серед численних друкарських закладів, що з’явилися в Україні. Передвоєнне піднесення у промисловості 1910-1914 р.р. сприяло пожвавленню друкарської галузі. В умовах гострої конкуренції лаврська друкарня, дбаючи про якість і конкурентність своїх видань, провадила модернізацію обладнання, запроваджувала нові види друку.
Читати далі

Фототипічні, факсимільні та репринтні видання творів Т.Г. Шевченка у колекції МКДУ

Прижиттєві видання творів Т. Шевченка стали раритетами ще у середині 19 століття. Як відомо, першою його поетичною збіркою був «Кобзар» 1840 року. Наклад якого був більше тисячі примірників. Арешт Тараса Шевченка 1847 року спричинив вилучення «Кобзаря» із бібліотек, приватних збірок. Це привело до того, що на сьогодні лишилося лише кілька примірників оригінального видання.Саме ця обставина зумовила звернення до такої форми відтворення першодруків шевченкових видань, як фототипія.
Читати далі

Про атрибутування окремих видань творів Т.Шевченка у колекції МКДУ

В історії українського життя літературна і мистецька спадщина Тараса Шевченка займає особливе місце і є одним із найцінніших національних надбань. Тому наявність у музейній колекції його прижиттєвих видань або оригінальних мистецьких творів додає їй значимості та унікальності.
Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація