Усі виставки ВУАМ

Виставка «Від Cвятої Катерини до Cвятого Василя»

704-Виставки. Від Святої Катерини.jpg

Виставка українських стародруків та ікон з фондів Музею книги і друкарства України та УЦНК «Музей Івана Гончара.»

Читати далі

Виставка «Зимова казка»

704-Виставки.Зимова казка2.jpg

Експозиція демонструє різноманіття вітальної символіки, підходів до оформлення та візуального наповнення листівок та поштівок різних періодів ХХ століття, стилістики ялинкових прикрас цих часів, а також сучасні авторські іграшки на основі народних традиційних мотивів.

Читати далі

Виставка «Чорні маки»

704-Виставки.Demchenko.jpg

До Міжнародного дня інвалідів - виставка живопису Юлії Демченко та вихованців київського інтернату для сліпих дітей № 5.

Читати далі

Виставка «Якщо не я, то хто ж інший?»

704-Виставки.Афіша1.jpg

Книжково-ілюстративна виставка пам'яті Бориса Дмитровича Грінченка (1863 – 1910) – видатного громадсько-культурного діяча, українського письменника, активного видавця української книжки, вченого, публіциста.

Читати далі

Виставки дитячих малюнків «Золотий Мольберт» та «На своїй землі»

704-Виставка.Малюнки.JPG

Пересувна виставка дитячого живопису.

Читати далі

Виставка «Слава України. Золоті скарби та зниклі цивілізації»

Відкриття виставки.Вашингтон
Відкриття виставки.Вашингтон

15 жовтня 2010 — 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США.

Читати далі

Виставка «Українська книжкова графіка. 1900 – 2000 рр.»

704-Виставки.Ковжун..JPG

Це перша в історії українського мистецтва ретроспективна виставка книжкової графіки, що має на меті продемонструвати весь спектр панівних стилів і тенденцій у книжковій графіці протягом останнього століття: від модерну до сучасних течій.

Читати далі

Виставка «Петриківські чари»

704-Виставки. Петриків.JPG

На виставці представлено декоративний розпис.

Читати далі

* * *

Новини ВУАМ

Музей книги і друкарства України взяв участь у виставці «Шедеври українського сакрального мистецтва ХVІІ-ХVІІІ ст.»

704-Новини.Арсенал.jpg

У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» в рамках Третього Великого Антикварного Салону 15-26 грудня 2010 р. працюватиме виставка «Шедеври українського сакрального мистецтва ХVІІ-ХVІІІ ст.», на якій будуть представлені унікальні твори з колекції Музею книги і друкарства України.

Читати далі

Презентація книги Миколи Мірошниченка - Лауреата премії М. Рильського «На світловидноті»

Захід відбудеться 18 грудня 2010 року о 13.00 годині в Музеї книги і друкарства України.
Читати далі

Статті ВУАМ

Bидання творів Тараса Шевченка 20-30 рр. ХХ ст. в колекції Музею книги і друкарства України

20-ті роки ХХ століття в Україні стали роками національного відродження. Хоча сама політика суперечила інтернаціональним ідеям радянської влади, але зважаючи на опір і вороже ставлення з боку населення України, партія змушена була піти на деякі уступки. У 1923 році було прийнято декрети «Про заходи рівноправності мов і про допомогу розвиткові української мови», «Про заходи в справі українізації шкільно-виховних і культурно-освітніх установ», за якими запроваджувалась українська мова в усіх шкільних навчальних закладах та в усіх сферах державного управління.
Читати далі

«Опыть русско-украинского словаря» Михайла Левченка в колекції Музею книги і друкарства України

Друга половина ХІХ ст. в Україні, незважаючи на всі урядові заборони і цензурні утиски, ознаменувалася піднесенням національної свідомості, відродженням української літературної мови, зростання українського книговидання і періодики. Завдяки зусиллям представників української інтелігенції серед яких – професори університетів, викладачі гімназій, письменники, вдалося відстояти право української мови на існування і подальший її розвиток. В 1859 році було засновано в Києві першу українську громаду, що брала активну участь у культурно-національному русі. Майже одночасно виникли українські громади в Петербурзі, Чернігові, Одесі, Харкові.
Читати далі

Миколаївська гражданська друкарня

2010 р. в Росії широко відзначали 300-ліття гражданського шрифту.

В Україні гражданські друкарні виникли пізніше, ніж у Росії. Зокрема, Миколаївська друкарня, створена для потреб Чорноморського флоту, була заснована в кінці XVIII ст. Вона увійшла в історію книгодрукування завдяки інтенсивнішій, порівняно з іншими казенними друкарнями, діяльності.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація