Статті

Відкритий лист творців Національного музею народної архітектури та побуту України

Pyrohiv09-6.jpg

Про незадовільний стан справ у Національному музеї народної архітектури та побуту України. Лист адресований голові підкомітету з питань охорони і популяризації культурної спадщини Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Бригинцю О.М.

Читати далі

Звіт Канівського ГО «Майдан» про вивчення реального стану діяльності Шевченківського національного заповідника у Каневі

Йдеться про реальний стан діяльності Шевченківського національного заповідника у Каневі.
Читати далі

Від Купальського багаття до музейного згарища

Емблема проекту Світова спадщина
Емблема проекту Світова спадщина

Останнім часом з приходом директора Заруби та його команди (20 чоловік) не раз повідомлялось про свідоме знищення реліктових пам’яток в експозиції Національного музею народної архітектури та побуту України.

Читати далі

Відкритий лист міністру культури і туризму України Нищуку Є.М.

Відкритий лист міністрові культури і туризму України Нищуку Євгену Миколайовичу щодо питання Національного музею народної архітектури і побуту України.
Читати далі

Реформа в музеях. Досвід Литви

Litwa-4.jpg

З 17 по 19 квітня 2014 року Голова ВУАМ Сергій Кролевець і Голова Музейно-експертної ради ВУАМ Неля Куковальська відвідали Литовську Республіку, де зустрілись із Керівництвом Асоціації музеїв Литви і литовськими музейниками.

Читати далі

Київська ікона Св. Миколи Мокрого на американському континенті

Про еміграційну історію київської ікони Св. Миколи Мокрого.
Читати далі

Таємниці саркофага Ярослава Мудрого

003-face-reconstruction.jpg

20 червня 2013 року у нічній інформаційній передачі 1-го Національного телеканалу вийшов сюжет щодо зниклих останків київського князя Ярослава Мудрого, якого у 1054 році було поховано в біломармуровому саркофазі, що зберігається у Софії Київській. Оскільки цей матеріал викликав чималий резонанс, а подали його ті, хто даною проблемою не займався (окрім Н. Куковальської, якій майже не дали слова), вважаємо за потрібне навести правдиву інформацію.

Читати далі

Під загрозою знищення пам’ятка історії! Резолюція Музейно-експертної ради ВУАМ

У місті Бар Вінницької області під загрозою знищення пам’ятка історії (охоронний № 313) — будинок, в якому жив Михайло Коцюбинський. Всеукраїнська Асоціація музеїв і заповідників звертається до засобів масової інформації з проханням оприлюднити резолюцію Музейно-експертної ради ВУАМ як заклик до всіх небайдужих.
Читати далі

Відкритий лист народному депутатові п. О.Бригинцю

Відкритий лист народному депутатові України О.Бригинцю з проханням розібратися у ситуації, що склалася у Національному музеї народної архітектури і побуту України у Пирогові стосовно використання унікального експонату священного дуба слов’ян.
Читати далі

Дмитре Зарубо, не руште дуба!

Oak-trunk.jpg

Унікальна археологічна пам’ятка слов’янської доби, експонована в Національному музеї народної архітектури та побуту України, опинилася під загрозою знищення!

Читати далі

* * *

Статті ВУАМ

«М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки», видання «Дніпросоюзу» – із колекції МКДУ

У фондах Музею книги і друкарства України зберігаються нотне видання «М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки». В Інвентарній картці № 5884, яку склала 26 листопада 1987 року співробітник музею Гальчук Людмила Іванівна, відбито номер вступу книги – 34238-й та місце зберігання – відділ РІ. Книгу закуплено у Москві у Чорби В.Р. Придбано її згідно з Актом МКДУ № 86/11 від 26 листопада 1987 року. Час знаходження – 1987-й рік. Закупівельна ціна становила три карбованці. 1991 року її реставровано.
Читати далі

Едельвейси від Ольги Кобилянської (до 150-річчя Ольги Кобилянської)

Едельвейси ростуть у Карпатах у важкодоступних місцях. Їх відносять до приворотного зілля, яке не варять і не настоюють. Чудотворні властивості квітки проявляються в оригінальний спосіб: коли букетик едельвейсів хлопець піднесе дівчині, то вона його обов’язково покохає.

З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.

Читати далі

Музейні предмети. Вартість, оцінка, ціна.

120px-NHMB-Silver-gilt-rhyton-Zlatinitsa-Malomirovo-Treasure-4centuryBC.jpg

До Міжвідомчої робочої групи з вироблення позиції щодо обліку музейних предметів та їх можливого взяття на бухгалтерський облік. Для музеїв і музейних працівників суть цієї проблеми не у взятті на бухгалтерський облік, а у встановленні ціни музейного предмета і її відображенні у фондово-обліковій документації. Як ця дія — встановлення ціни Музейного предмета — буде відображатись в документах бухобліку і чи буде, — про це потім.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Ольга Кваша. Ілюстрація, живопис»

704-Виставка. Кваша О.1.jpg

На виставці представлені ілюстрації до книг: Романа Скиби «Кожному по скибці», 2007; Блеза Сандрара «Маленькі негритянські казки для білих дітей», 2007; «Різдвяна зірнич-ка» упорядниця Марія Горбаль, 2007; Євгена Гуцала «Зайці в полі варять борщ», 2014; Олега Жовтанецького «Баранцеві сниться лука», 2014. Часовий коридор (2004 -2014 роки), у які зроблені живописні полотна дають можливість прослідкувати за зміною тем, які хвилювали авторку, та технічних прийомів за допомогою яких художниця намагалася максимально точно донести свої емоції до глядача.

Читати далі

Виставка «БЕЗСМЕРТНИЙ ПОЛТАВЕЦЬ»

704- Плакат Котляревський.jpg

Виставка до 245-річчя від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838 рр.) українського письменника, драматурга, зачинателя нової української літератури, громадського діяча

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація