Усі статті ВУАМ

Таємниці саркофага Ярослава Мудрого

003-face-reconstruction.jpg

20 червня 2013 року у нічній інформаційній передачі 1-го Національного телеканалу вийшов сюжет щодо зниклих останків київського князя Ярослава Мудрого, якого у 1054 році було поховано в біломармуровому саркофазі, що зберігається у Софії Київській. Оскільки цей матеріал викликав чималий резонанс, а подали його ті, хто даною проблемою не займався (окрім Н. Куковальської, якій майже не дали слова), вважаємо за потрібне навести правдиву інформацію.

Читати далі

Під загрозою знищення пам’ятка історії! Резолюція Музейно-експертної ради ВУАМ

У місті Бар Вінницької області під загрозою знищення пам’ятка історії (охоронний № 313) — будинок, в якому жив Михайло Коцюбинський. Всеукраїнська Асоціація музеїв і заповідників звертається до засобів масової інформації з проханням оприлюднити резолюцію Музейно-експертної ради ВУАМ як заклик до всіх небайдужих.
Читати далі

Відкритий лист народному депутатові п. О.Бригинцю

Відкритий лист народному депутатові України О.Бригинцю з проханням розібратися у ситуації, що склалася у Національному музеї народної архітектури і побуту України у Пирогові стосовно використання унікального експонату священного дуба слов’ян.
Читати далі

Дмитре Зарубо, не руште дуба!

Oak-trunk.jpg

Унікальна археологічна пам’ятка слов’янської доби, експонована в Національному музеї народної архітектури та побуту України, опинилася під загрозою знищення!

Читати далі

Україну збагатили спадщиною

На 37 сесії ЮНЕСКО у список всесвітньої спадщини додано два об’єкти з України.
Читати далі

Михаил Пиотровский: «Вообще музей должен быть неприкосновенным, абсолютно автономным»

Інтерв’ю з директором Державного Ермітажу, член-кореспондентом Російської академії наук та Академії мистецтв РФ, професором Санкт-Петербурзького державного університету, членом президії Комітету з державних премій при президентові РФ, російського комітету ЮНЕСКО Михайлом Борисовичем Піотровським.
Читати далі

Ольга Пламеницька: «Споруди — як люди. І вони, як люди, бувають беззахисними...»

18 квітня в Україні відзначали День пам’яток історії та культури. Ексклюзивне інтерв’ю з українським архітектором-реставратором, істориком архітектури Ольгою Пламеницькою.
Читати далі

Коментар до повідомлення «Пожежа в музеї»

Щойно спалена баня села Михайлівка Олевського району — цінна пам’ятка народної культури, зведена на початку 20 століття. Про існування традиційних бань в Україні мало відомо, тож пам’ятка заповнює цю невідому сторінку культури. Баня мала всі ознаки будівельних традицій Полісся. Це пам’ять про дві світові війни і збройні лихоліття, що півстоліття безперервно терзали народ. Ця пам’ять разом з банею зникла з нашої культури. Вириваючи сторінки пам’яті, спрямовуємо рух у безпам’ятство.
Читати далі

Quo vadis, музею?

Взятися за перо спонукали мене публікації про проблеми Національного музею народної архітектури та побуту України на музейних сайтах у лютому нинішнього року, зокрема на сайті ВУАМ статті відомої дослідниці народної культури України, скансенознавця з понад 40-річним стажем роботи у зазначеному музеї, заслуженого працівника культури України Лідії Орел та відповідь директора музею Дмитра Заруби на цю статтю.
Читати далі

На статтю Лідії Орел вирішив відповісти Дмитро Заруба

У середу, 7 лютого подзвонив Дмитро Заруба. Попросив зняти з сайту ВУАМ матеріал Лідії Орел «Національний музей народної архітектури та побут стає розважальним закладом» або подати і його коментар-звіт про роботу Музею за рік як спростування. Мотивація проста — матеріал тенденційний, налаштований проти нього і є поглядом лише однієї людини. Свій коментар-звіт надіслав через тиждень.
Читати далі

* * *

Новини ВУАМ

«Українська історія – суперпігулка проти національного мазохізму» АНОНС прес-конференції та презентації

У середу, 17 липня 2013 року о 16:00 у приміщенні Музею книги і друкарства України відбудеться презентація книги іcторика Олександра Палія «25 перемог України».По-завершенню презентації (о 17:00) відбудеться концерт української героїчної пісні у виконанні видатного українського барда, керівника ансамблю «Хорея козацька», заслуженого артиста України Тараса Компаніченка.
Читати далі

Запрошуємо на презентацію видання «Київ. Прикмети часу. 1890-ті роки.»

704-Новини.Запрошення (2).jpg

Презентація відбудеться 21 червня 2013 року о 16.00 годині в Музеї книги і друкарства України. В книзі-альбомі представлені світлини книговидавця, громадського діяча середини 19 - початку 20 ст., почесного громадянина Києва Стефана Кульженка. Під час презентації відбудеться слайд-лекція Михайла Кальницького «Фотофокус Києва середини 19 - початку 20 століть».

Читати далі

Запрошуємо на виставку «Живі картини»

704-Новини.Живі-картини2.jpg

Виставка флористичного живопису творчого об’єднання «Палітра Флори» в Музеї книги і друкарства України. Відкриття виставки відбудеться 15 липня 2013 року о 16.00 годині. Свої роботи демонструють самобутні художники-флористи з різних куточків України - всіх їх об’єднує любов до природи, рослин, оригінальність мислення і безмежна фантазія.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Живі картини»

704-Новини.Живі-картини2.jpg

Відкриття виставки флористичного живопису відбудеться 15 липня 2013 року о 16.00 годині в Музеї книги і друкарства України. Свої роботи демонструють самобутні художники-флористи з різних куточків України - всіх їх об’єднує любов до природи, рослин, оригінальність мислення і безмежна фантазія.

Читати далі

Виставка «ВИДАВНИЦТВО «МІСІОНЕР»: МИНУЛЕ І СЬОГОДЕННЯ»

704-Виставка.Misionar032013.jpg

Відкриття виставки відбудеться 18 липня 2013 року о 16.00 годині в Музеї книги і друкарства України

Читати далі

Виставка «ІКОНОПИС. Традиція. Школа. Сучасність»

704-Виставки.Собор правелебних отцiв Киiво-Печерс коi Лаври 2001-2002р.пл.ол.200-180см..jpg

Відкриття виставки відбудеться 3 липня 2013 року о 16.00 годині в Музеї книги і друкарства України

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація