Усі статті ВУАМ

Національний музей народної архітектури та побуту України стає розважальним закладом

Pirohiv-pubs-2.jpg

У Музеї значно скорочено кількість науковців, насамперед тих, що його створили. Схоже, нас намагаються перетворити на резервацію, і до цього докладають організованих зусиль.

Читати далі

Слово на захист Софії

На сайті Мінкультури України розміщено відповідь на «Звіт про результати перевірки ефективності використання коштів державного бюджету на утримання і збереження Національного заповідника «Софія Київська» та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» за 2011 рік і 9 місяців 2012 року, проведений Рахунковою палатою і затверджений Постановою Колегії Рахункової палати України від 28.11.2012 №22-4. На слуханнях представники Рахункової палати ознайомили всіх зі своїми приголомшуючими висновками по двох національних заповідниках.
Читати далі

Музейні предмети. Вартість, оцінка, ціна.

120px-NHMB-Silver-gilt-rhyton-Zlatinitsa-Malomirovo-Treasure-4centuryBC.jpg

До Міжвідомчої робочої групи з вироблення позиції щодо обліку музейних предметів та їх можливого взяття на бухгалтерський облік. Для музеїв і музейних працівників суть цієї проблеми не у взятті на бухгалтерський облік, а у встановленні ціни музейного предмета і її відображенні у фондово-обліковій документації. Як ця дія — встановлення ціни Музейного предмета — буде відображатись в документах бухобліку і чи буде, — про це потім.

Читати далі

Леся Українка і Сергій Мержинський

У червні 1897 року Леся Українка прибула до Ялти, де зняла в новій частині міста, в Чукурларі, помешкання на дачі Ліщинського. Там відбулося знайомство поетеси, яка виявляла інтерес до марксизму, з білорусом Сергієм Костянтиновичем Мержинським. Познайомилися вони за рекомендацією Павла Тучапського, редактора «Рабочей газеты», видання якої мало налагодитися в Києві за рішенням місцевих соціал-демократичних груп і петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу».
Читати далі

До історії видання першої біографії Б.Грінченка 1911р.

Марія Миколаївна Грінченко-Загірня (1863 – 1928) – українська письменниця, перекладач, видавець, відома широкому загалу як дружина і соратниця, вірна помічниця і послідовна продовжувачка справи свого чоловіка – відомого українського письменника і громадського діяча Бориса Дмитровича Грінченка.
Читати далі

Ліро-поетична поема Семена Боброва «Таврида, или мой летний день в Таврическом Херсонисе»

Семен Сергійович Бобров народився 1763 р. в російському місті Ярославлі в родині священика. З дев’яти років жив у Москві, де навчався в семінарії, гімназії, університеті (закінчив 1785 р.). Його учителями і покровителями були М.І. Новиков і М.М.Херасков. Визнання Боброву приніс вірш «Действие и слава зиждущего духа», надрукований у журналі «Собеседник любителей российского».
Читати далі

Книги С. С. Боброва, першого поета Півдня України, в київських книгозбірнях

Зі здобуттям незалежності в Україні зростає інтерес до історії сіл, міст, регіонів. Південні землі, овіяні давніми легендами, надзвичайно збуджують уяву.

Мета дослідження. Привернути увагу до книг маловідомого російського поета С.С. Боброва, котрий перший художніми засобами докладно описав Кримський півострів.

Читати далі

Бобров Семен у Миколаєві

Семена Сергійовича Боброва літературознавці називають прадідусем російських символістів: «задолго до Бенедиктова, Бальмонта и символистов конца ХІХ ст. Бобров ощущал тоску по «неслыханным звукам» и «неведомом языке» и первый заговорил о красоте белого стиха».
Читати далі

Анна Ярославна – наша легенда

17 листопада в Музеї книги і друкарства України відбулася презентація книги Наталії Крутенко «Анна Ярославна».

Виставкова зала, стіни якої прикрашені життєрадісними полотнами львівських художників, вщент наповнена людьми. Святковості додають церковні бані, над якими пливуть білі хмари, що відображаються на стелі.

Читати далі

Видання творів Юрія Мушкетика у фондовій колекції Музею книги і друкарства України

Юрій Михайлович Мушкетик на сьогодні один із найвідоміших українських письменників, який ще за життя став класиком. Його твори введені до шкільної програми та програми вищих навчальних закладів, вони мають широку читацьку аудиторію. А прізвища шанованих рецензентів його творчості - Валерія Шевчука, Олекси Мишанича, Миколи Жулинського, Юрія Смолича, Леоніда Новиченка, Віталія Дончика, Лариси Мороз -засвідчують про його особливе місце в історії української літератури.
Читати далі

* * *

Виставки ВУАМ

Виставка «Нурт українського сумління»

704-Афіша Стус 750x900(1).jpg

Виставка на відзначення 75-річчя від дня народження поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса (1938-1985). Відкриття виставки відбудеться 11 січня 2013 р. о 15.00 годині.

Читати далі

Виставка члена Національної спілки художників України НАТАЛІ СИНИШИН "Осявати душу почуттям прекрасного"

802-Scan 321.jpg

Запрошуємо відвідати персональну виставку члена Національної спілки художників України,викладача Бучанської школи мистецтв імені Левка Ревуцького НАТАЛІ СИНИШИН.

Читати далі

Виставка «Пізнай самого себе»

704-Виставки.Afisha Skovoroda.jpg

Музей книги і друкарства України запрошує Вас на виставку «Пізнай самого себе» до 290-річчя від дня народження видатного українського філософа, письменника, педагога, музиканта, знавця кількох іноземних мов, античності й середньовіччя Григорія Савича Сковороди, що є найвидатнішою постаттю у культурному та літературному житті України 18-го ст.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація