Усі статті ВУАМ

20 років в ЮНЕСКО

Емблема проекту Світова спадщина
Емблема проекту Світова спадщина

Виповнилось 20 років перебування «Софії Київської та ансамблю монастирських споруд Києво-Печерської лаври» в переліку об’єктів Всесвітньої культурної спадщини.

Читати далі

12-річчя Львова в культурній спадщині ЮНЕСКО: хроніка втрат (фотофакти)

«Львів — відкритий для світу» — слоган древнього міста, доволі успішно впроваджуваний місцевою владою та громадськими організаціями з метою привабити туристів, і, поряд із тим, інвестиції. Сотні симпатичних кнайп, ввічливе обслуговування, середньовічна бруківка та давні кам`яниці — незабутня атмосфера старої Європи на теренах України. Сюди їдуть тисячі і тисячі туристів зі всього світу. І їдуть, попри не дуже добре наразі транспортне сполучення, ще не достатню кількість готелів, аби власне побачити шарм середньовічного і водночас молодого душею міста..
Читати далі

Bидання творів Тараса Шевченка 20-30 рр. ХХ ст. в колекції Музею книги і друкарства України

20-ті роки ХХ століття в Україні стали роками національного відродження. Хоча сама політика суперечила інтернаціональним ідеям радянської влади, але зважаючи на опір і вороже ставлення з боку населення України, партія змушена була піти на деякі уступки. У 1923 році було прийнято декрети «Про заходи рівноправності мов і про допомогу розвиткові української мови», «Про заходи в справі українізації шкільно-виховних і культурно-освітніх установ», за якими запроваджувалась українська мова в усіх шкільних навчальних закладах та в усіх сферах державного управління.
Читати далі

«Опыть русско-украинского словаря» Михайла Левченка в колекції Музею книги і друкарства України

Друга половина ХІХ ст. в Україні, незважаючи на всі урядові заборони і цензурні утиски, ознаменувалася піднесенням національної свідомості, відродженням української літературної мови, зростання українського книговидання і періодики. Завдяки зусиллям представників української інтелігенції серед яких – професори університетів, викладачі гімназій, письменники, вдалося відстояти право української мови на існування і подальший її розвиток. В 1859 році було засновано в Києві першу українську громаду, що брала активну участь у культурно-національному русі. Майже одночасно виникли українські громади в Петербурзі, Чернігові, Одесі, Харкові.
Читати далі

Миколаївська гражданська друкарня

2010 р. в Росії широко відзначали 300-ліття гражданського шрифту.

В Україні гражданські друкарні виникли пізніше, ніж у Росії. Зокрема, Миколаївська друкарня, створена для потреб Чорноморського флоту, була заснована в кінці XVIII ст. Вона увійшла в історію книгодрукування завдяки інтенсивнішій, порівняно з іншими казенними друкарнями, діяльності.

Читати далі

Заставка в могилёвских братских изданиях ХVII – ХVIII веков: белорусско-украинские связи

Типография могилевского Богоявленского братства – один из крупнейших центров белорусского кириллического книгопечатания. Более сорока изданий, вышедших из её стен с 90-х годов ХVII до конца ХVIII веков, - свидетельство последовательной издательской политики братства, художественное убранство этих книг - важный вклад в развитие белорусского искусства книги.
Читати далі

Хто виграв?

Krolevets.jpg

Кролевець С. П. Генеральний директор (з 1995 по 2010) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Голова ВУАМ. Заслужений працівник культури України. Роздуми щодо Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики Союзу РСР стосовно релігій та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій»

Читати далі

Віра — не ворог культурі

Верговський.jpg

У свій час Христос вигнав торговців із храму, нині ж послідовники Христа з духовного центру України виганяють хранителів суспільної пам’яті – музеї, не помічаючи численних торговців: виробами, владою, власністю, ідеями – тут у Лаврі їхні численні офіси. Що ж сталося з духовними нащадками Христа. Їх відділили від держави, яка опікується культурою без них, тож вони і збайдужіли до культури, до культурної пам’яті, а культура залишилась без віри. А хіба існує віра поза культурою, вона, ніби ж, має бути у кожній культурі. Щось тут не так в нашому духовному домі.

Читати далі

Книгописання в Києво-Печерському монастирі за ігуменства Феодосія Печерського (1059/60-1074рр.)

Поміж видатних діячів Київської Русі 60-70-х pp. XI ст. особливе місце належить фундатору східнослов'янського чернецтва, родоначальнику спільного монашого житія на Русі, другому ігумену Києво-Печерського монастиря, видатному церковному та політичному діячеві, своєрідному церковному письменнику, творцю так званої "печерської ідеології" Феодосію Печерському.
Читати далі

Українські друкарні та стародруки XVI –XVII ст. – значна віха у розвитку культури українського народу

Упродовж усього життя ми звертаємося до книжки, тому що кожна людина прагне пізнавати свій шлях, а книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Адже вони відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Читати далі

* * *

Новини ВУАМ

Музей книги і друкарства України взяв участь у виставці «Шедеври українського сакрального мистецтва ХVІІ-ХVІІІ ст.»

704-Новини.Арсенал.jpg

У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» в рамках Третього Великого Антикварного Салону 15-26 грудня 2010 р. працюватиме виставка «Шедеври українського сакрального мистецтва ХVІІ-ХVІІІ ст.», на якій будуть представлені унікальні твори з колекції Музею книги і друкарства України.

Читати далі

Презентація книги Миколи Мірошниченка - Лауреата премії М. Рильського «На світловидноті»

Захід відбудеться 18 грудня 2010 року о 13.00 годині в Музеї книги і друкарства України.
Читати далі

Музей книги і друкарства України взяв участь у виставці «Сказка. Баснь. Кощуна»

Виставка експонуватиметься у Національному музеї російського мистецтва з 17 грудня 2010 року по 4 березня 2011 року.
Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Чорні маки»

704-Виставки.Demchenko.jpg

До Міжнародного дня інвалідів - виставка живопису Юлії Демченко та вихованців київського інтернату для сліпих дітей № 5.

Читати далі

Виставка «Якщо не я, то хто ж інший?»

704-Виставки.Афіша1.jpg

Книжково-ілюстративна виставка пам'яті Бориса Дмитровича Грінченка (1863 – 1910) – видатного громадсько-культурного діяча, українського письменника, активного видавця української книжки, вченого, публіциста.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація