Новини

«Кавові історії Грушевських»

802-Кавові історії 2.jpg

«Кавові історії Грушевських»

Чи вмів Грушевський відпочивати і що було сенсом і насолодою цього відпочинку? І які улюблені каварні відвідував у Львові, Києві, Відні? І що таке "редакційні бали" за колишньою адресою Хрещатик, 40? Про все це ми з задоволенням розповімо, пригостивши філіжанкою запашної кави!

Читати далі

Ювілей Марка Грушевського

802-DSC 0141.JPG

25 квітня ми відзначили 150-річчя з дня народження дослідника і збирача українських старожитностей та фольклору, священика, єпископа УАПЦ Марка Грушевського.

Невтомний подвижник, щиро закоханий в Україну, він прагнув зберегти кращі зразки багатовікової народної культури, розповісти про неї світові, щоб, за його словами, «розкрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є».

Читати далі

Презентація збірки соціально-політичних праць Михайла Грушевського «Повороту не буде!»

802-Грушевський лице.jpg

25 квітня о 10.00–10.45 в рамках V Міжнародного фестивалю
«Книжковий Арсенал» (Зал Авангард) запрошуємо на презентацію збірки соціально-політичних праць Михайла Грушевського «Повороту не буде!».

Читати далі

«ТРИМАТИСЬ ДО ОСТАННЬОГО»

802-Семистяга.jpg

12 лютого 2015 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбудеться зустріч з Володимиром Семистягою – українським істориком і громадським діячем, головою Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, старшим викладачем Київського національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, головним редактором наукового та художньо-літературного всеукраїнського журналу «Бахмутський шлях», заслуженим працівником освіти України.

Читати далі

Публічна дискусія: Як тепер розуміти історію Криму?

802-Крим 1.jpg

Події березня 2014 р. і анексія Російською Федерацією Кримського півострова додали гуманітаріям низку питань щодо інтерпретації як його історії, так і України загалом. Чи дійсно в баченні українського минулого була частка Криму та кримської історії? Яка інтерпретація історії півострова наразі найможливіша? Чи існує «міф Криму»? Нарешті, чому саме історія щонайбільше використовується у «кримському питанні»?

Читати далі

70-літній ювілей професора Зенона Когута в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського

26 червня 2014 р. в Домі Грушевських вшановували 70-літній ювілей Зенона Когута – історика, професора, багатолітнього директора Канадського інституту українських студій Альбертського університету, одного з ініціаторів проекту перевидання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського англійською мовою.
Читати далі

* * *

Виставки закладу

Виставка живопису Бориса Маркова «Центр Європи»

802-Марков.jpg

На виставці, приуроченій до Дня Києва, представлені пейзажі старої та сучасної столиці, романтичні споруди українських замків, палаців, церков.

Читати далі

Виставка „Грушевські в огні й бурі Української революції“ (до 95-річчя створення Української Центральної Ради)

802-Афіша УЦР.jpg

На виставці представлено рідкісні світлини, видання та документи з колекції Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та приватної збірки Сергія Білоконя.

Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Пастелі» Ірини Данилів-Флінти

704-Vystavka Pasteli.jpg

Відкриття виставки "Пастелі" Ірини Данилів-Флінти у Музеї книги та друкарства.

Читати далі

Виставка «ЛИЦАР КУЛЬТУРИ»

704-Zerov-2015-05-08.jpg

Виставка «ЛИЦАР КУЛЬТУРИ» До 125-річчя від дня народження видатного українського поета, перекладача з латини та інших європейських мов, літературознавця, педагога, бібліофіла Миколи Зерова (1890–1937)

Читати далі

Відкриття виставки до 400-річчя друкарні Києво-Печерськоі лаври

704-400 rokiv drukarni KPL.jpg

Виставка презентує історію видавничої діяльності друкарні з часу її створення 1615 р. до 1934 р. – перші київські стародруки, кліше, гравюри, рідкісні авторські, підцензурні, польськомовні лаврські видання XVII–XVIII ст., книги гражданського відділу лаврської друкарні XVIII–XX ст., видання ВУАН-ДВУ за часів націоналізації монастирської друкарні державою – з фондів Музею книги і друкарства України.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація