Інтерв’ю 11.11.2010 Інни Кузнецової на радіо Свобода з Андріем Вінграновським, головою Державної служби з питань національної культурної спадщини та Сергієм Кролевецем, головою Всеукраїнської асоціації музеїв про розвиток музейної справи в Україні
Читати далі
Перебіг подій ХХ ст. рознесено за відомствами. Дослідники української архітектури оминають масові репресії й голодомор, натомість історики України ХХ ст. не беруть до уваги динаміки руйнування православних храмів. Історію масового терору в СРСР і нищення рухомих і нерухомих пам’яток культури не можна розглядати відокремлено. Без врахування людського чинника з’ясувати жодну значну проблему соціальної історії чи історії культури неможливо.
Читати далі
Заступник директора Інституту археології НАН України, доктор історичних наук Гліб ІВАКІН:«На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі.Ніхто з наших ієрархів жодного разу не підійшов до Десятинної... Московський патріархат у принципі не може бути вищим за Київський... Ми нарешті знайшли велику фреску... І блок кладки, який упав на тайник.»
Читати далі
Читати далі
Читати далі
Читати далі
Читати далі
Вже на найближчому засіданні Київради з території Києво-Печерської лаври можуть виселити останні три музеї без надання їм іншого приміщення. Таким чином завершиться «вичистка» музейників та експонатів із Лаври. Чому влада бездумно нищить українську культуру, а громадськість мовчить? Хто штучно розігріває конфлікт музейників та монахів? Чи не поб’є Віктор Янукович рекорд серед українських президентів по кількості ліквідованих музеїв?
Читати далі
Читати далі
Читати далі
Редакція часопису «Вир» прагне задовольнити інтереси своїх читачів, співзвучні їхнім національним почуттям. Починаючи з першого номеру цьогорічних видань ідеться про джерела, що живлять народний характер. Адже попри т. зв. комплекс меншовартості, «душа нашого народу завжди була життєтворчою, одвічно тягнулася до краси, добра, святості, правди». Для того, щоб збагнути в український феномен, редакція закликає перечитати ще раз фольклор, класичні твори письменників і філософів, також «проштудіювати сторінки праць фундаторів української науки». Серед інших названий Степан Рудницький.
Читати далі
Книжково-ілюстративна виставка під такою назвою відкрилася 4 березня в Музеї книги і друкарства України до 175-річчя з дня народження Василя Федоровича Симиренка – видатного вченого, інженера-конструктора та технолога в галузі цукроваріння, щедрого мецената української культури, відомого серед українського громадянства як «Великий Хорс» (Хорс – давньоязичницький бог Сонця).
Читати далі
Найбільш повною і цінною колекцією, яка належить Державному музеєві книги і друкарства України, є збірка, подарована музею у 1976 році визначним книгознавцем, доктором філологічних наук, професором Григорієм Івановичем Колядою (1896-1977). Загалом вона становить понад 600 одиниць збереження.
Читати далі
Пересувна виставка дитячого живопису.
Читати далі
Ілюстрації та твори живопису.
Читати далі
15 жовтня 2010 — 15 лютого 2012 року 166 експонатів Музею ПЛАТАР у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світові» було презентовано у музеях США. В цілому проект викликав надзвичайний інтерес американського суспільства до нашої держави, яка має таку багату історію. Виставковий проект здійснювался у провідних музеях чотирьох штатів США.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація