Усі виставки ВУАМ

Виставка «БЕЗСМЕРТНИЙ ПОЛТАВЕЦЬ»

704- Плакат Котляревський.jpg

Виставка до 245-річчя від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838 рр.) українського письменника, драматурга, зачинателя нової української літератури, громадського діяча

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Виставка дитячої творчості «Діти України – за єдину Україну»

704-Виставки. Zolotiy-molbert21.jpg

Відкриття виставки відбудеться 21 серпня 2014 року о 15.00 годині. Виставка експонується по містах України за результатами Міжнародного форуму дитячої творчості «Золотий мольберт».Цього року роботи «Золотого мольберту» присвячені Небесній Сотні та захисникам України.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

Виставка «Вільний мікрофон»

704-Виставка.18-1.07.14.jpg

Виставка сучасного революційного мистецтва «Вільний мікрофон» - це серія інсталяцій, створених із колекції предметів, які використовувались під час Майдану, та які було знайдено на барикадах. Відкриття виставки відбудеться 18 липня 2014 року о 17.00 годині.

Читати далі

Виставка декоративних розписів та акварелей Любові Панченко «Світе мій!»

802-Панченко.jpg

Традиційні «Вернісажі у Грушевських» не вперше презентують спільні проекти з Музеєм шістдесятництва. Цього разу представляємо виставку робіт знаної художниці Любові Панченко.

Читати далі

Виставка «Рисунок італійських майстрів XVI–XVIII ст. зі збірок Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького»

704-Виставки.Малюнок iталiйс ких майстрiв.jpg

Виставка «Рисунок італійських майстрів XVI–XVIII ст. зі збірок Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького» є спільним проектом НМЛ та Музею книги і друкарства України, який здійснюється за підтримки Італійського інституту культури та Посольства Італії в Україні. Виставка покликана привідкрити вагомий пласт італійської художньої культури та її традиції в царині графічного мистецтва, репрезентуючи унікальну колекцію оригінальних творів графіки, які рідко демонстрували широкому колові глядачів. Презентація виставки відбудеться 15 травня 2014 року о 17:00 годині.

Читати далі

Виставка «Скульптура. Світ Олександра Рачковського»

704-Виставки.Рачковський.jpg

Відкриття виставки відбудеться 5 квітня 2014 року о 17:00 годині.

Читати далі

Виставка «Карпатська Україна: на світанку свободи»

704-Виставки.КарпатськаУкраїна Афіша.jpg

Відкриття виставки з нагоди 75-річчя проголошення Карпато-Української держави «Карпатська Україна: на світанку свободи» відбудеться 19 березня 2014 р. о 16.00 годині.

Читати далі

* * *

Новини ВУАМ

«Національні літератури» - курс відомого літературознавця й історика Вадима Скуратівського

На його лекціях ви дізнаєтесь про твори Стендаля, Бальзака, Ґете, Флобера, Мопассана, Пруста.

А відбуватиметься лекції у нашому Музеї. Приєднуйтесь!

Читати далі

Благодійний концерт на підтримку Воїнів, які потребують протезування кінцівок.

14 вересня 2014 р. в Музеї книги і друкарства України відбувся благодійний концерт на підтримку Воїнів, які потребують протезування кінцівок. У концерті взяли участь студенти та випускники НМА ім. П.І. Чайковського, учні Школи мистецтв ім. М.І. Вериківського та заслужена артистка України Богдана Півненко. Було зібрано кошти в сумі:1485 грн.
Читати далі

Благодійний концерт на підтримку поранених в зоні АТО на Сході України

14 вересня 2014р. о 17.00 годині в Музеї книги і друкарства України відбудеться благодійний концерт на підтримку поранених в зоні АТО на Сході України. У програмі концерту: музика Й.Баха, Л.Бетховена, Н.Паганіні, Ф.Шопена, А.В’єтана, І Брамса, П. Сарасате, Г.Форе, Ф. Зейтца, Е.Ізаї, Д. Шостаковича у виконанні студентів Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського та заслуженої артистки України Богдани Півненко.
Читати далі

Статті ВУАМ

«М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки», видання «Дніпросоюзу» – із колекції МКДУ

У фондах Музею книги і друкарства України зберігаються нотне видання «М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки». В Інвентарній картці № 5884, яку склала 26 листопада 1987 року співробітник музею Гальчук Людмила Іванівна, відбито номер вступу книги – 34238-й та місце зберігання – відділ РІ. Книгу закуплено у Москві у Чорби В.Р. Придбано її згідно з Актом МКДУ № 86/11 від 26 листопада 1987 року. Час знаходження – 1987-й рік. Закупівельна ціна становила три карбованці. 1991 року її реставровано.
Читати далі

Едельвейси від Ольги Кобилянської (до 150-річчя Ольги Кобилянської)

Едельвейси ростуть у Карпатах у важкодоступних місцях. Їх відносять до приворотного зілля, яке не варять і не настоюють. Чудотворні властивості квітки проявляються в оригінальний спосіб: коли букетик едельвейсів хлопець піднесе дівчині, то вона його обов’язково покохає.

З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.

Читати далі

Національний музей народної архітектури та побуту України стає розважальним закладом

Pirohiv-pubs-2.jpg

У Музеї значно скорочено кількість науковців, насамперед тих, що його створили. Схоже, нас намагаються перетворити на резервацію, і до цього докладають організованих зусиль.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація