Усі виставки ВУАМ

Виставка «Розтопи у серці лід»

704-Виставки.Roztopy u serci lid Screen-1000px.jpg

Виставка живопису, графіки, скульптури та авторської ляльки

Читати далі

Виставка «Сивий голуб українського гумору»

704- Виставки.Остап Вишня.jpg

Музей книги і друкарства України та Інститут літератури ім. Т.Шевченка НАН України запрошують на відкриття виставки до 125-річчя від дня народження видатного українського гумориста і сатирика Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка)«Сивий голуб українського гумору», яке відбудеться 21 листопада 2014 р. о 15.00 у Музеї книги і друкарства України за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9.(на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

Читати далі

Виставка «Україна в огні»

704-Виставка.Украiна в огнi web.jpg

Виставка, присвячена 70-ій річниці визволення України від гітлерівсько-німецьких загарбників та героїці українського війська в антитерористичній операції на сході України.

Читати далі

Виставка на відзначення 80-річчя Національного видавництва дитячої літератури «Веселка»

704-Виставки.Веселка 2.jpg

Експонуються унікальні книжкові видання славетної «Веселки» та оригінальні ілюстрації відомих українських художників до книг.

Читати далі

Виставка «Арткнига»

704-Виставки. Арт.jpg

Музей вже не вперше відкриває виставку «Арткнига». І звичайно, не може не повертатись до цієї теми ще і ще, оскільки саме арткнига (artist’s book, artbook, мистецька книга, livre d’artiste, livre de peintre, книга художника, книга митця, авторська книга) є найбільш творчим і найбільш актуальним мірилом сучасного світу. Художник вбирає і реагує на те, що відбувається в сучасному світі та ділиться з нами своїми переживаннями за допомогою тих засобів, на які здатна книга. Відкриття виставки відбудеться 16 жовтня 2014 року о 17.00 годині.

Читати далі

Виставка «Ольга Кваша. Ілюстрація, живопис»

704-Виставка. Кваша О.1.jpg

На виставці представлені ілюстрації до книг: Романа Скиби «Кожному по скибці», 2007; Блеза Сандрара «Маленькі негритянські казки для білих дітей», 2007; «Різдвяна зірнич-ка» упорядниця Марія Горбаль, 2007; Євгена Гуцала «Зайці в полі варять борщ», 2014; Олега Жовтанецького «Баранцеві сниться лука», 2014. Часовий коридор (2004 -2014 роки), у які зроблені живописні полотна дають можливість прослідкувати за зміною тем, які хвилювали авторку, та технічних прийомів за допомогою яких художниця намагалася максимально точно донести свої емоції до глядача.

Читати далі

Виставка «БЕЗСМЕРТНИЙ ПОЛТАВЕЦЬ»

704- Плакат Котляревський.jpg

Виставка до 245-річчя від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838 рр.) українського письменника, драматурга, зачинателя нової української літератури, громадського діяча

Читати далі

Виставка іконопису Михайла Скопа «ВОЄВОДІ, ЩО ДВОГЛАВОГО ДОЛАЄ»

802-афіша Скоп.jpg

4 вересня 2014 року о 16.00 відкриється виставка «Воєводі, що двоглавого долає». Це друга персональна виставка львівського іконописця Михайла Скопа. На ній будуть представлені роботи в техніці українського середньовічного іконопису, наповнені особистим переживанням євангельського сюжету та діалогу з сучасністю.

Читати далі

Виставка дитячої творчості «Діти України – за єдину Україну»

704-Виставки. Zolotiy-molbert21.jpg

Відкриття виставки відбудеться 21 серпня 2014 року о 15.00 годині. Виставка експонується по містах України за результатами Міжнародного форуму дитячої творчості «Золотий мольберт».Цього року роботи «Золотого мольберту» присвячені Небесній Сотні та захисникам України.

Читати далі

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану»

802-Фотовиставка майдан 1.jpg

Фотовиставка «Європейський вибір українського Майдану» відкриває цикл заходів Історико-меморіального музею Михайла Грушевського до Дня Незалежності України.

Читати далі

* * *

Новини ВУАМ

МУЗИКА ПАМ’ЯТІ І РОЗРАДИ. Диригент Пол Генрі

Концерт симфонічної музики під орудою диригента Пола Генрі у виконанні барокового ансамблю та камерного хору «Софія» під орудою Олексія Шамрицького. 8 листопада 2014 року о 20.00 годині в Музеї книги і друкарства України
Читати далі

Фотовиставки, присвячені перебігу військового протистояння та АТО впродовж березня - липня 2014 року

Національний військово-історичний музей України спільно з військовими фотографами підготував дві фотовиставки, присвячені перебігу військового протистояння та Антитерористичній операції впродовж березня - липня 2014 року. Обидві виставки викладені у вільний доступ, їх можна скачати, роздрукувати та використовувавти під час різноманітних патріотичних заходів.
Читати далі

Статті ВУАМ

«М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки», видання «Дніпросоюзу» – із колекції МКДУ

У фондах Музею книги і друкарства України зберігаються нотне видання «М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки». В Інвентарній картці № 5884, яку склала 26 листопада 1987 року співробітник музею Гальчук Людмила Іванівна, відбито номер вступу книги – 34238-й та місце зберігання – відділ РІ. Книгу закуплено у Москві у Чорби В.Р. Придбано її згідно з Актом МКДУ № 86/11 від 26 листопада 1987 року. Час знаходження – 1987-й рік. Закупівельна ціна становила три карбованці. 1991 року її реставровано.
Читати далі

Едельвейси від Ольги Кобилянської (до 150-річчя Ольги Кобилянської)

Едельвейси ростуть у Карпатах у важкодоступних місцях. Їх відносять до приворотного зілля, яке не варять і не настоюють. Чудотворні властивості квітки проявляються в оригінальний спосіб: коли букетик едельвейсів хлопець піднесе дівчині, то вона його обов’язково покохає.

З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.

Читати далі

Михаил Пиотровский: «Вообще музей должен быть неприкосновенным, абсолютно автономным»

Інтерв’ю з директором Державного Ермітажу, член-кореспондентом Російської академії наук та Академії мистецтв РФ, професором Санкт-Петербурзького державного університету, членом президії Комітету з державних премій при президентові РФ, російського комітету ЮНЕСКО Михайлом Борисовичем Піотровським.
Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація