Усі виставки ВУАМ

Виставка «Весняне Великоднє диво»

704-Великоднє диво web.jpg

Відкриття виставки відбудеться 17 квітня 2013 року о 15.00 годині.

Читати далі

Виставка «Ваґнеріана Музею Соломії Крушельницької»

704- Виставки.Wagner WEB.jpg

Відкриття виставки «Ваґнеріана Музею Соломії Крушельницької», присвяченої 200-літтю від дня народження Ріхарда Ваґнера, відбудеться 4 квітня о 16.00 годині.

Читати далі

Виставка «З Шевченком у серці...» (традиції вшанування Великого Кобзаря впродовж трьох століть)

802-Проект-афіши-шевченка-друк.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «З Шевченком у серці...» (традиції вшанування Великого Кобзаря впродовж трьох століть)

Читати далі

Виставка «Спадкоємність»

704-Виставки.Spadkoiemnist-212x300.jpg

Відкриття виставки відбудеться 17 березня 2013 року о 15.00 годині. «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві» (писанкарство, малярство, вишиття, ткацтво, гончарство, дереворізьблення, лялькарство, писанкарство, витинанкарство, плетіння, народне вбрання).

Читати далі

Виставка графіки Сергія Якутовича

704-Виставки.Плакат web.jpg

На виставці представлено більше сімдесяти графічних робіт Сергія Якутовича з колекції Музею книги і друкарства України

Читати далі

Виставка «Щасливий колір»

704-Larisa Ponomarenko, Together, 2011, watercolor, Kiev, Ukraine.JPG

Виставка представляє спільний проект робіт керівника художньої студії «Нappy Color» Лариси Пономаренко та вихованців студії. Вас приємно однаково надихнуть «квіткові» акварелі та щира та весела гама кольорів дитячої творчості. Відкриття виставки відбудеться 16 лютого 2013 р. о 15.00 годині.

Читати далі

Виставка «Нурт українського сумління»

704-Афіша Стус 750x900(1).jpg

Виставка на відзначення 75-річчя від дня народження поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса (1938-1985). Відкриття виставки відбудеться 11 січня 2013 р. о 15.00 годині.

Читати далі

Виставка члена Національної спілки художників України НАТАЛІ СИНИШИН "Осявати душу почуттям прекрасного"

802-Scan 321.jpg

Запрошуємо відвідати персональну виставку члена Національної спілки художників України,викладача Бучанської школи мистецтв імені Левка Ревуцького НАТАЛІ СИНИШИН.

Читати далі

Виставка «Пізнай самого себе»

704-Виставки.Afisha Skovoroda.jpg

Музей книги і друкарства України запрошує Вас на виставку «Пізнай самого себе» до 290-річчя від дня народження видатного українського філософа, письменника, педагога, музиканта, знавця кількох іноземних мов, античності й середньовіччя Григорія Савича Сковороди, що є найвидатнішою постаттю у культурному та літературному житті України 18-го ст.

Читати далі

Виставка «Україна на історичних мапах XVI - XX століть»

704-Виставка. Карти..jpg

Відкриття виставки відбудеться 21 грудня 2012 року о 16.00 годині. На виставці будуть представлені понад 80 карт та картографічних видань від середини XVI століття до нашого часу з шести українських державних та приватних колекцій – Музею книги і друкарства України, Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, Фундації ім. Ольжича (м. Київ), громадської організації “Фонд “Український стародрук”, Вільної Української бібліотеки, Володимира Ніколіна.

Читати далі

* * *

Статті ВУАМ

Реформа в музеях. Досвід Литви

Litwa-4.jpg

З 17 по 19 квітня 2014 року Голова ВУАМ Сергій Кролевець і Голова Музейно-експертної ради ВУАМ Неля Куковальська відвідали Литовську Республіку, де зустрілись із Керівництвом Асоціації музеїв Литви і литовськими музейниками.

Читати далі

«М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки», видання «Дніпросоюзу» – із колекції МКДУ

У фондах Музею книги і друкарства України зберігаються нотне видання «М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки». В Інвентарній картці № 5884, яку склала 26 листопада 1987 року співробітник музею Гальчук Людмила Іванівна, відбито номер вступу книги – 34238-й та місце зберігання – відділ РІ. Книгу закуплено у Москві у Чорби В.Р. Придбано її згідно з Актом МКДУ № 86/11 від 26 листопада 1987 року. Час знаходження – 1987-й рік. Закупівельна ціна становила три карбованці. 1991 року її реставровано.
Читати далі

Едельвейси від Ольги Кобилянської (до 150-річчя Ольги Кобилянської)

Едельвейси ростуть у Карпатах у важкодоступних місцях. Їх відносять до приворотного зілля, яке не варять і не настоюють. Чудотворні властивості квітки проявляються в оригінальний спосіб: коли букетик едельвейсів хлопець піднесе дівчині, то вона його обов’язково покохає.

З едельвейсами пов’язана цікава сторінка в житті Ольги Кобилянської. Відомо, що письменниця поміняла не одне місце проживання. Коли Ользі (у хрещенні – Марія) виповнилося 11 років, то її батьки переїхали до Кімполунга, буковинського містечка, що тягнеться вздовж річки Молдова. Рельєф його довкілля надзвичайно живописний: зі сходу нависає довжелезний скелястий хребет гори Рарив (своєрідний кордон поміж Буковиною і Молдовою). Із західного та північного боків підносяться розлогі лісисті верхи. Прикметно, що в містечку жили румуни, поляки, німці, євреї. Українська громада була представлена дуже слабо.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація