Згадаймо добрим словом Миколу Сементовського, його батька Максима та братів.
Читати далі
Читати далі
Візуальне уявлення про безконечник отримуємо, коли милуємося орнаментом, мальованим чи вишитим, дрібні елементи якого повторюються. Такий ланцюжок не має кінця, а коли замикається в коло, то вже й без початку.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
Директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець вважає, що Україна через недбале ставлення держави втрачає пам’ятку культури. Руйнування Лаври, за його словами, відбувається у геометричній прогресії.
Читати далі
Одну з найбільших святинь православного світу — Києво-Печерську лавру — останнім часом не впізнати — на її території з’явилося чимало об’єктів торгівлі, постійно щось будується, а в печери чимало людей ходять «просто подивитися». Такою ситуацією не на жарт стурбований генеральний директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець, який відповів на запитання журналіста «Дня».
Читати далі
Нам пощастило, що перед смертю Ханенко написав спогади. Нехай вони і з затримкою видаються, їх широко й безкінечно довго коментуватимуть. Вони дуже конкретні й точні, тож передусім їх зіставлятимуть із наявністю.
Читати далі
Музеї, заповідники, архіви і бібліотеки — це заклади, що зберігають інформацію і продукують знання. Музейна робота є діяльністю, спрямованою на перетворення информації, що міститься в музейних предметах, у знання. Музейна робота — це забезпечення руху інформації, яка в такий спосіб стає знанням.
Читати далі
Книга «Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti», що була видана в Аусбурзі у середині XVIII ст., є справжньою перлиною у колекції Музею книги і друкарства України.
Читати далі
У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулося літературно-мистецьке дійство «Гоголь очима наступних поколінь».
Читати далі
З 2 по 5 березня 2009 року відбувся візит в Україну експертів Центру всесвітньої спадщини (ЦВС) ЮНЕСКО та Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС)
Читати далі
«Шукаю товариша щирого, розумного і доброго, співробітника в праці громадській, аби жити з ним душею в душу, а хто шукатиме в мені того ж, сподіваюся, що не помилиться» - так освідчувався Михайло Грушевський. Не помилилися обоє.
Читати далі
На виставці «Стара Литва» було представлено 51 твір видатного художника М. В. Добужинського з колекцій Музею мистецтв Литви та Національного музею мистецтва М. К. Чюрльоніса.
Читати далі
На виставці буде представлено близько 80-ти живописних творів одеських митців другої половини XX ст. Нинішня виставка розпочинає музейний проект «Мистецькі школи України».
Читати далі
Виставка «Мистецтво Радянського Союзу» відкриває довготривалий музейний проект «Реалізми XX сторіччя».
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація