Читати далі
Читати далі
Редакція часопису «Вир» прагне задовольнити інтереси своїх читачів, співзвучні їхнім національним почуттям. Починаючи з першого номеру цьогорічних видань ідеться про джерела, що живлять народний характер. Адже попри т. зв. комплекс меншовартості, «душа нашого народу завжди була життєтворчою, одвічно тягнулася до краси, добра, святості, правди». Для того, щоб збагнути в український феномен, редакція закликає перечитати ще раз фольклор, класичні твори письменників і філософів, також «проштудіювати сторінки праць фундаторів української науки». Серед інших названий Степан Рудницький.
Читати далі
Книжково-ілюстративна виставка під такою назвою відкрилася 4 березня в Музеї книги і друкарства України до 175-річчя з дня народження Василя Федоровича Симиренка – видатного вченого, інженера-конструктора та технолога в галузі цукроваріння, щедрого мецената української культури, відомого серед українського громадянства як «Великий Хорс» (Хорс – давньоязичницький бог Сонця).
Читати далі
Читати далі
Ще задовго до розквіту Греції та Риму, навіть раніше, ніж з’явилися міста Месопотамії чи храми вздовж берегів Нилу, в низов’ї долини Дунаю та на схилах Балканських гір жили люди, що значно випередили свій час у розвитку мистецтва, технологій та торгівлі з віддаленими регіонами.
Читати далі
Найбільш повною і цінною колекцією, яка належить Державному музеєві книги і друкарства України, є збірка, подарована музею у 1976 році визначним книгознавцем, доктором філологічних наук, професором Григорієм Івановичем Колядою (1896-1977). Загалом вона становить понад 600 одиниць збереження.
Читати далі
Читати далі
Читати далі
З 12 травня 1954 року Україна є членом ЮНЕСКО. Між Україною і ЮНЕСКО діалог здійснюється на високому політичному рівні. З грудня 1962 року в Парижі функціонує Постійне представництво України при ЮНЕСКО. З 2003 р. Постійним представником України при ЮНЕСКО є Посол України у Франції. Координацію співпраці національних інституцій з ЮНЕСКО покладено на Національну комісію України у справах ЮНЕСКО—міжвідомчий орган при МЗС України—створену Указом Президента України № 212/96 від 26 березня 1996 р.
Читати далі
Виставка знайомить з доробком давнього гагаузького роду з унікальними традиціями, що складалися протягом століть.
Читати далі
«Музейна папірня» в Музеї книги і друкарства України.
Читати далі
В номінації «Популяризація музейних скарбів» Заповідник отримав спеціальну відзнаку за виставку «Православна ікона Росії, України, Білорусі».
Читати далі
У великій залі Музею книги і друкарства України демонструвалися твори митців багатьох національних меншин України: білорусів, греків, болгар, афганців, таджиків, німців, росіян, гагаузів, поляків, угорців, осетинів, вірмен, караїмів, татар, корейців, азербайджанців, дагестанців та багатьох інших.
Читати далі
Виставка присвячена 200-річчю від дня народження Осипа Максимовича Бодянського (1808-1877), талановитого вченого-філолога, історика, фольклориста, перекладача, видавця, бібліофіла.
Читати далі
У 2009 році прогресивне людство, об’єднане під гаслом миру і дружби між народами, відзначає 150-річчя від дня народження Шолом-Алейхема (Соломона Наумовича Рабиновича), класика єврейської літератури, сина української землі.
Читати далі
© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайт • Контактна інформація