Усі новини ВУАМ

Світлій Пам’яті Любомира Винара

802-Л.Винар.jpg

16 квітня 2017 року відійшла у вічність Людина, ім’я якої на всі віки залишиться в анналах української історичної науки, в серцях багатьох дослідників, які працюють і працюватимуть на ниві грушевськознавства. І що б не було написано сучасними й майбутніми поколіннями грушевськознавців, їхні студії завжди будуть лише продовженням тої славної справи, яку понад 50 літ тому започаткував Любомир Винар.

Читати далі

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

802-1917 1.jpg

ПЛАН ЗАХОДІВ ЦИКЛУ «ІСТОРИЧНІ ВПРАВИ В ДОМІ ГРУШЕВСЬКИХ», ПРИСВЯЧЕНИХ 100-річчю УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 рр.

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського підготував для Вас низку лекцій, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.В них будуть висвітлені низка найважливіших аспектів громадського, політичного, економічного і культурного життя тих років.

Читати далі

Презентація книги Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у Святому письмі»

802-книга топачевський.jpeg

21 квітня о 15.00 запрошуємо вас дізнатися: Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Яких диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?

Читати далі

Наукова конференція 9 листопада 2017 р.

На відзначення Дня української писемності та мови 9 листопада 2017 р. в Музеї книги і друкарства України відбудеться восьма наукова конференція «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві»
Читати далі

Концерт-відкриття гурту ATMAWINDS

704-AtmaWinds0.jpg

В Музеї книги і друкарства України відбудеться концерт-відкриття гурту з загадковою назвою ATMAWINDS. Пробудження Духу має енергію вітру. В цьому вітрі відчувається ритм , мелодія, звук, світло, почуття… 19 квітня о 19:00

Читати далі

«100-річчя Української революції 1917–1921»

704-100R-01.jpg

Відзначення в постійній експозиції трьох періодів і чотирьох революційних форм державності доби Української революції 1917–1921 років у Наддніпрянській і Західній Україні

Читати далі

* * *

Виставки ВУАМ

Виставка «Особливі книги з колекції IBBY (International Board on Books for Young People)»

704-Osoblyvi--02.jpg

Усіх шанувальників книги запрошуємо на унікальну виставку, люб’язно надану Посольством Швейцарії в Україні, на якій представлено колекцію Міжнародної Ради з дитячої та юнацької книги ІВВY для дітей із особливостями розвитку.

Читати далі

«Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі» Виставка-лекторій

704-feminizm01.jpg

3 березня 2017 року о 18:00 розпочне свою роботу виставка-лекторій «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі»

Читати далі

Виставка «ДЕРЕВО ДЛЯ СЛІВ»

704-Каісе-Дра01.jpg

«ДЕРЕВО ДЛЯ СЛІВ» – виставка графіки Лесі СИНИЧЕНКО та фотографій Ірини БРЯЗГУН в межах африкансько-українського перекладацького проекту «Я на тебе чекатиму під деревом Каїсе-дра»

Читати далі

Статті ВУАМ

«В мене була лиш мати...»

704-Мати Симоненка 07-03-15.jpg

З початку 2015 року проходять урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Музей книги і друкарства України підготував виставку під назвою «Україно! … ти моя розпука вікова…». У вітринах книги з творами Симоненка, публікації про поета, зокрема дослідницька робота Любові Сердюк-Баран «Літопис Щербанівського роду, роду В.А. Симоненка». Унікальні експонати надійшли з відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Привертають увагу пожовклі аркуші, надруковані на машинці та списані рукою. На них відбиті влучні народні вислови. Їх записала Ганна Федорівна Щербань, мати ювіляра. То хто вона, мати Василя Симоненка? Якими талантами володіла? Як вдалося сільській жінці закласти фундамент людяності, патріотизму і, врешті-решт – вічного життя для свого сина?


Читати далі

«М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки», видання «Дніпросоюзу» – із колекції МКДУ

У фондах Музею книги і друкарства України зберігаються нотне видання «М. Лисенко Жалібний марш Лесі Українки». В Інвентарній картці № 5884, яку склала 26 листопада 1987 року співробітник музею Гальчук Людмила Іванівна, відбито номер вступу книги – 34238-й та місце зберігання – відділ РІ. Книгу закуплено у Москві у Чорби В.Р. Придбано її згідно з Актом МКДУ № 86/11 від 26 листопада 1987 року. Час знаходження – 1987-й рік. Закупівельна ціна становила три карбованці. 1991 року її реставровано.
Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація