Статті

Україну збагатили спадщиною

На 37 сесії ЮНЕСКО у список всесвітньої спадщини додано два об’єкти з України.
Читати далі

Михаил Пиотровский: «Вообще музей должен быть неприкосновенным, абсолютно автономным»

Інтерв’ю з директором Державного Ермітажу, член-кореспондентом Російської академії наук та Академії мистецтв РФ, професором Санкт-Петербурзького державного університету, членом президії Комітету з державних премій при президентові РФ, російського комітету ЮНЕСКО Михайлом Борисовичем Піотровським.
Читати далі

Ольга Пламеницька: «Споруди — як люди. І вони, як люди, бувають беззахисними...»

18 квітня в Україні відзначали День пам’яток історії та культури. Ексклюзивне інтерв’ю з українським архітектором-реставратором, істориком архітектури Ольгою Пламеницькою.
Читати далі

Коментар до повідомлення «Пожежа в музеї»

Щойно спалена баня села Михайлівка Олевського району — цінна пам’ятка народної культури, зведена на початку 20 століття. Про існування традиційних бань в Україні мало відомо, тож пам’ятка заповнює цю невідому сторінку культури. Баня мала всі ознаки будівельних традицій Полісся. Це пам’ять про дві світові війни і збройні лихоліття, що півстоліття безперервно терзали народ. Ця пам’ять разом з банею зникла з нашої культури. Вириваючи сторінки пам’яті, спрямовуємо рух у безпам’ятство.
Читати далі

Quo vadis, музею?

Взятися за перо спонукали мене публікації про проблеми Національного музею народної архітектури та побуту України на музейних сайтах у лютому нинішнього року, зокрема на сайті ВУАМ статті відомої дослідниці народної культури України, скансенознавця з понад 40-річним стажем роботи у зазначеному музеї, заслуженого працівника культури України Лідії Орел та відповідь директора музею Дмитра Заруби на цю статтю.
Читати далі

На статтю Лідії Орел вирішив відповісти Дмитро Заруба

У середу, 7 лютого подзвонив Дмитро Заруба. Попросив зняти з сайту ВУАМ матеріал Лідії Орел «Національний музей народної архітектури та побут стає розважальним закладом» або подати і його коментар-звіт про роботу Музею за рік як спростування. Мотивація проста — матеріал тенденційний, налаштований проти нього і є поглядом лише однієї людини. Свій коментар-звіт надіслав через тиждень.
Читати далі

Національний музей народної архітектури та побуту України стає розважальним закладом

Pirohiv-pubs-2.jpg

У Музеї значно скорочено кількість науковців, насамперед тих, що його створили. Схоже, нас намагаються перетворити на резервацію, і до цього докладають організованих зусиль.

Читати далі

Слово на захист Софії

На сайті Мінкультури України розміщено відповідь на «Звіт про результати перевірки ефективності використання коштів державного бюджету на утримання і збереження Національного заповідника «Софія Київська» та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» за 2011 рік і 9 місяців 2012 року, проведений Рахунковою палатою і затверджений Постановою Колегії Рахункової палати України від 28.11.2012 №22-4. На слуханнях представники Рахункової палати ознайомили всіх зі своїми приголомшуючими висновками по двох національних заповідниках.
Читати далі

Музейні предмети. Вартість, оцінка, ціна.

120px-NHMB-Silver-gilt-rhyton-Zlatinitsa-Malomirovo-Treasure-4centuryBC.jpg

До Міжвідомчої робочої групи з вироблення позиції щодо обліку музейних предметів та їх можливого взяття на бухгалтерський облік. Для музеїв і музейних працівників суть цієї проблеми не у взятті на бухгалтерський облік, а у встановленні ціни музейного предмета і її відображенні у фондово-обліковій документації. Як ця дія — встановлення ціни Музейного предмета — буде відображатись в документах бухобліку і чи буде, — про це потім.

Читати далі

Серед урядовців завівся крадій живопису?

В УНІАН потрапила течка з вельми цікавими документами. У Національному художньому музеї України (НХМУ) проводиться внутрішнє розслідування, яке ініціював директор музею Анатолій Мельник. Причина розслідування — з приміщень Кабінету міністрів України зникли чотири картини видатного українського імпресіоніста Миколи Глущенка.
Читати далі

* * *

Статті ВУАМ

Леся Українка і Сергій Мержинський

У червні 1897 року Леся Українка прибула до Ялти, де зняла в новій частині міста, в Чукурларі, помешкання на дачі Ліщинського. Там відбулося знайомство поетеси, яка виявляла інтерес до марксизму, з білорусом Сергієм Костянтиновичем Мержинським. Познайомилися вони за рекомендацією Павла Тучапського, редактора «Рабочей газеты», видання якої мало налагодитися в Києві за рішенням місцевих соціал-демократичних груп і петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу».
Читати далі

До історії видання першої біографії Б.Грінченка 1911р.

Марія Миколаївна Грінченко-Загірня (1863 – 1928) – українська письменниця, перекладач, видавець, відома широкому загалу як дружина і соратниця, вірна помічниця і послідовна продовжувачка справи свого чоловіка – відомого українського письменника і громадського діяча Бориса Дмитровича Грінченка.
Читати далі

Ліро-поетична поема Семена Боброва «Таврида, или мой летний день в Таврическом Херсонисе»

Семен Сергійович Бобров народився 1763 р. в російському місті Ярославлі в родині священика. З дев’яти років жив у Москві, де навчався в семінарії, гімназії, університеті (закінчив 1785 р.). Його учителями і покровителями були М.І. Новиков і М.М.Херасков. Визнання Боброву приніс вірш «Действие и слава зиждущего духа», надрукований у журналі «Собеседник любителей российского».
Читати далі

Виставки ВУАМ

Виставка «Час душі»

704-Виставки.Затуливітер.JPG

6 червня 2013 р. о 16:00 відбудеться відкриття (ведучий Петро Засенко) виставки «Час душі», присвяченої майбутньому 70-річчю (29.02.2014 р.) поета, лауреата літературних премій імені Павла Усенка та імені Павла Тичини Володимира Затуливітра (1944-2003)

Читати далі

Виставка «Жива галерея в музеї Грушевського» (вишивки в стилі «ґлоу-арт» Тетяни Протчевої)

802-Афіша-для-друку.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «Жива галерея в музеї Грушевського» (вишивки в стилі «ґлоу-арт» Тетяни Протчевої)

Читати далі

Виставка «Рецепт щастя»

704-Виставки.Плакат веб.jpg

Відкриття виставки відбудеться 15 травня 2013 року о 18.00 годині.

Читати далі

© 2007–2018 Всеукраїнська асоціація музеїв • Про сайтКонтактна інформація